szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Aukcja Sztuki Współczesnej 19 maja w DESA Unicum

16.05.2016

Aktualności, Polska: aukcje

Na tę licytacje czekają wszyscy polscy kolekcjonerzy. 19 maja w DESA Unicum pojawią się niezwykle rzadkie prace największych artystów sztuki powojennej. Wśród nich m.in. Andrzej Wróblewski, Wojciech Fangor, Jerzy Tchórzewski i Magdalena Abakanowicz. Start Aukcji Sztuki Współczesnej o godz. 19.00.

To wydarzenie jest szczególnie interesujące ze względu na twórczość zmarłego w ubiegłym roku Wojciecha Fangora. Na aukcji znalazł się obraz artysty zatytułowany „SU 14”, namalowany w 1971 roku. Praca pochodzi z okresu, w którym artysta z powodzeniem rozwijał ideę Pozytywnej Przestrzeni Iluzyjnej. W latach 2012-2016 obraz „SU 10” znajdował się na ekspozycji stałej Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Zainteresowaniem kolekcjonerów z pewnością będzie się cieszyć obraz „Pogoń” Jerzego Tchórzewskiego, który był wystawiany w 1959 roku podczas Biennale w São Paulo. To jeden z punktów zwrotnych w karierze artystycznej malarza.

Przyjdź i przekonaj się na własne oczy.

 

Aukcja Sztuki Współczesnej
Czas:
19 maja, godz. 19.00
Miejsce:
Dom Aukcyjny DESA Unicum

 

Fotografia (góra): Julian Stańczak, Bathing in Red, 1984, akryl/płótno, 132 x 132 cm, źródło: DESA Unicum

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.