szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Allegro 1

Noc Muzeów w warszawskiej Galerii STALOWA – fotorelacja

18.05.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy, Wystawy: Polska

Kolejna edycja Nocy Muzeów w Galerii STALOWA dobiegła końca. W sobotę, 14 maja 2016 r. galerię odwiedziły tłumy.  Galeria przygotowała na ten wieczór dwa ciekawe wydarzenia.

Tego wieczoru odbyły się dwa wyjątkowe wydarzenia:  wernisaż wystawy „MASKI Jerzego Kosińskiego, fotografie Czesława Czaplińskiego”, podczas którego publiczność mogła wysłuchać ilustrowanych materiałem dźwiękowym niezwykłych opowieści o Jerzym Kosińskim.

Nieco później, w godz. 21:00-23:00 w STALOWEJ odbył się performance graficzno-videoartowy Piotra Pasiewicza „Struktury przetransformowane”. „Oszczędność formy ma za zadanie skupić cała uwagę oglądającego na napięciach wynikających z pasma przechodzącego kształtów linearnych przez sale. . Minimalizm wraz ze zdecydowaną formą ma przyczynić się do siły, ekspresji przekazu. Zaistniały ornament powoduje, że oko koncentruje się tylko i wyłącznie na wybranych przez oglądającego ornamentu linearnego. Struktury przetransformowane które interpretować można w wieloraki sposób – pozostają dla widza pasmem energetycznym który pozwala na samodzielność w ich odczytaniu i odczuwaniu”  – tak o idei struktur przetransformowanych mówił Piotr Pasiewicz.

Fotografia (góra): Noc Muzeów w Galerii STALOWA, źródło: materiały prasowe

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: