szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Czesław Czapliński „Portrety kwiatów – od realizmu do abstrakcji” wystawa fotografii

01.06.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy, Wystawy: Polska

W najbliższy piątek 3 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Czesława Czaplińskiego „Portrety kwiatów – od realizmu do abstrakcji”. Wystawa czynna będzie do 20 czerwca.

“Kwiaty są gwiazdami ziemi, a gwiazdy kwiatami nieba”

„Bardzo mi się podoba, to porównanie niemieckiego filozofa Paracelsus’a z XVI w., gdyż podobnie jak na gwiazdy, lubię patrzeć na kwiaty. Świat kwiatów rządzi się podobnymi prawami jak świat ludzi. Unikalne gatunki kwiatów tak samo jak znane osobistości starają się ukrywać przed obiektywem swoje prawdziwe oblicze. Kwiaty są dla mnie nie tylko symbolem piękna. Ludzie obdarowują się nimi przy różnych okazjach, począwszy od narodzin aż do śmierci. Niewiele jednak osób, zachwycając się kwiatami w naturze lub na zdjęciach, zdaje sobie sprawę z tego, że są to organy seksualne roślin. Można więc fotografie kwiatów porównać do aktów, gdzie często tylko krok dzieli dzieło sztuki od pornografii. W przypadku kwiatów to tylko krok od kiczu „— Czesław Czapliński.

Czesław Czapliński – Portrety kwiatów – od realizmu do abstrakcji
Wernisaż: 3 czerwca 2016, w godz. 19:00-21:00, Galeria Sztuki STALOWA, Warszawa
Wystawa trwa: 3 czerwca – 20 czerwca 2016

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.