szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

Antykwariat Antiqua – Aukcja Sztuki Współczesnej

06.06.2016

Aktualności, Polska: aukcje

Antykwariat Antiqua zaprasza na drugą aukcję sztuki współczesnej, która odbędzie się w sobotę 11 czerwca i rozpocznie o godz. 16.00. Organizatorzy zgromadzili prace najwybitniejszych przedstawicieli polskiej sztuki współczesnej. Wśród nich między innymi nazwiska takich artystów jak: A.Kobzdej,T.Pągowska, L.Tarasewicz, J.Modzelewski. R.Grzyb.

Na najbliższą aukcję 11 czerwca „Antiqua” zgromadziła wiele wspaniałych prac wybitnych polskich artystów. Są wśród nich wielkie nazwiska, już uznane, jak i nieobecne na rynku sztuki, ale bezwzględnie zasługujące na promocję.
Katalog otwierają doskonałe rysunki Franciszka Starowieyskiego. Z kolei, abstrakcję geometryczną reprezentują ” Amplitudy” Jacka Dyrzyńskiego. Obraz Zofii Artymowskiej to wynik analizy przestrzeni przez artystkę.
Malarstwo Aleksandra Kobzdeja reprezentują dwa wspaniałe obrazy „Horse cadre” ( bez ram ) z lat 70-tych.

„Czerwone psy” Teresy Pągowskiej należą do drugiego, ważnego motywu twórczości artystki po tematyce kobiecej. Obraz członka „Gruppy” ( jednej z najważniejszych formacji artystycznych lat 80 tych) Jarosława Modzelewskiego „Nocny rybak ,świt” należący do cyklu „wiślanego”. Obecni są także inni członkowie „Gruppy” Ryszard Grzyb i Marek Sobczyk.

Na uwagę zasługują obrazy prekursorów „nowej ekspresji” lat 80-tych – Sławomira Ratajskiego i Szymona Urbańskiego. Malarstwo Teresy Panasiuk przemawia językiem szkoły „color field painting” jednak powstało zupełnie od niej niezależnie. Obraz Leona Tarasewicza świetlisty, energetyczny jak zwykle bliski jest naturze, tym razem wiosennej, budzącej się do życia. Na aukcji oferowane są także prace Jana Berdyszaka i Marcina Berdyszaka z cyklu” W dialogu z ojcem”. Szeroką paletę kolorów i pewną gwałtowność gestu widać w „Pejzażu” Rajmunda Ziemskiego różniącego się od wcześniejszych prac artysty.

Wielką rzadkość na rynku sztuki stanowią prace Bronisława Wojciecha Linkego. Na aukcji prezentowany jest rysunek tego artysty z 1933 r.

Aukcja Sztuki Współczesnej
Czas:
sobota 11 czerwca, godz. 16.00
Miejsce: 
Hotel Le Regina (ul.Kościelna 12 w Warszawie)

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: