szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Rozpoznanie – Realizacje studentów Pracowni Narracji Fotograficznej w Ney Gallery&Prints

06.06.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy, Wystawy: Polska

10 czerwca w Ney Gallery&Prints o godz. 20.30 odbędzie się wernisaż wystawy „Pozpoznanie”, która stanowi prezentację realizacji studentów Pracowni Narracji Fotograficznej na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej ASP. Wystawa czynna będzie do 24 czerwca.

ROZPOZNANIE „Ta wystawa jest już kolejną prezentacją prac studentów Pracowni Narracji Fotograficznej Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tym razem do udziału zaprosiłem młodych twórców, których prace moim zdaniem łączy wspólny temat – rozpoznanie.” – mówi kurator wystawy, profesor warszawskiej ASP dr hab. Prot Jarnuszkiewicz. – Rozpoznanie rozumiane jako zbiór środków i działań niezbędnych do pozyskania danych na temat zdarzeń i obszarów w otaczającej nas rzeczywistości. Często także jako informacja na temat kondycji podmiotu. Mam poczucie, iż to hasło z pogranicza wojskowości i medycyny niezwykle trafnie odzwierciedla charakter prowadzonych w pracowni rozmów o metodach obrazowania przynależnych medium fotografii i wideo. Dwoistość obszarów jego wykorzystania – jeden wiązany z agresją, drugi zaś z niesieniem pomocy, przywodzi mi na myśl potęgę medium obrazowania wiążącą się z mimetycznością fotografii. Szerokość interpretacji i zdolność stawiania zagadnień w nowym kontekście. Daje to możliwość nowej interpretacji pozornie oczywistych sytuacji i wyniesienia banału poza kontekst codzienności. Dyskutowania w obrębie przedstawienia wizualnego i odkrywania nowej niezwykłej funkcji pozornie znanego elementu. Zapraszam Państwa do odbycia własnego rekonesansu tych różnorodnych prac”.

Kurator: dr hab. Prot Jarnuszkiewicz, prof. ASP
Współpraca kuratorska: dr Iza Maciusowicz

Autorzy prac: Tymek Bryndal, Marianna Januszewicz, Agnieszka Mastalerz, Magdalena Morawik, Kuba Mozolewski, Laura Ociepa, Anna Pełszyńska, Marta Pociecha, Artur Prymon, Michał Szaranowicz, Piotr Urbaniec, Wiktoria Wojciechowska, Weronika Wysocka, Jakub Wysocki.

Wystawa w Ney Gallery&Prints (ul. Spokojna 5, Warszawa) czynna do 24 czerwca.

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.