szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

3 Aukcja Sztuki XXI wieku 11czerwca w Sopockim Domu Aukcyjnym

08.06.2016

Aktualności, Polska: aukcje

ART KONSULTACJE PREMIUM

Już w najbliższą sobotę o godz. 17.00 w Sopockim Domu Aukcyjnym rozpocznie się 3 Aukcja Sztuki XXI wieku. 3 Aukcja Sztuki XXI wieku to 49 niepowtarzalnych artystów i artystek prezentujących swoje dzieła, a cena wywoławcza wszystkich dzieł to 1500 zł. 

Wśród prac, które znalazły się w katalogu 3 Aukcji Sztuki XXI wieku można odnaleźć twórców już dobrze znanych i cenionych jak Sonia Ruciak (poz. 8), Katarzyna Kołtan (poz. 48), Bartłomiej Koter (poz. 28), czy Tomasz Kołodziejczyk (poz. 2), ale w ofercie zaprezentowano także artystów rzadko (lub w ogóle) pojawiających się na aukcjach.

Katalog otwiera praca Łukasza Patelczyka (poz. 1), niezwykle interesującego i bardzo aktywnego artysty, który po studiach na ASP w Gdańsku wyruszył do Warszawy, by tam rozwijać swoją artystyczną karierę. Ma on na swoim koncie wiele wyróżnień w ogólnopolskich konkursach artystycznych, wystawy indywidualne oraz wiele wystaw zbiorowych, a jego twórczość często spotyka się z uznaniem. W dalszej części znalazł się wspaniały obraz Beaty Murawskiej „Spring song” (poz. 22). Artystka znana jest w świecie sztuki jako autorka przepięknych, barwnych prac ukazujących kwiaty (przede wszystkim tulipany), które przez swe nagromadzenie sprawiają wrażenie wręcz abstrakcyjnych kompozycji.

Pod sam koniec oferty Sopockiego Domu Aukcyjnego odnaleźć można również bardzo ciekawy, wielkoformatowy obraz Miłosza Wnukowskiego (poz. 42). Artysta w swojej twórczości często nawiązuje do tematów trudnych, jak śmierć, czy przemijanie. Obraz „Pssss…” stanowi swojego rodzaju autorski komentarz do obecnej kondycji Ziemi – zarówno jako planety jak i świata, w którym żyjemy.

Poprzednie licytacje z tej serii pokazały, że najnowsza, polska sztuka przeżywa obecnie wspaniały czas i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zaczynają się nią interesować także kolekcjonerzy wcześniej skoncentrowani na sztuce dawnej, którzy zaczęli dostrzegać jej wielki potencjał.

Aukcja Sztuki XXI wieku
Czas: 11 czerwca 2016, godz. 17
Miejsce: Sopocki Dom Aukcyjny, ul. Boh. Monte Cassino 43, Sopot
Wystawa przedaukcyjna: od 28 maja
Katalog prac na stronie sda.pl
Wszystkie ceny wywoławcze 1500 zł

kontakt: Katarzyna Dąbrowska, Dorota Kulawczuk-Szostek i Dilan Abdulla, tel.: 58 551 22 89, 603 890 001, e-mail: modern@sda.pl

Beata Murawska, Spring song, olej, płótno, 114 x 146 cm (kat.22), źródło: SDA

Fotografia (góra): Beata Murawska, Spring song, olej, płótno, 114 x 146 cm (kat. 22), źródło: SDA

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.