szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

1 Aukcja Sztuki Nowoczesnej – Art Invest w Domu Aukcyjnym NEXT – Aukcje Sztuki w Bydgoszczy

15.06.2016

Aktualności, Polska: aukcje

Już w najbliższy piątek 17 czerwca o godz. 19.00 w Galerii Sztuki i Domu Aukcyjnym NEXT – Aukcje Sztuki w Bydgoszczy odbędzie się pierwsza Aukcja Sztuki Nowoczesnej – Art Invest. To aukcja kolekcjonerska, a zaprezentowana oferta, składająca się z 79 dzieł sztuki to wskazanie prac najnowszych o dużej wartości artystycznej, w większości w dużych formatach. 

„Zainwestuj w sztukę” – pod takim hasłem Dom Aukcyjny NEXT – Aukcje Sztuki w Bydgoszczy podczas Aukcji Sztuki Nowoczesnej – Art Invest prezentuje tylko po jednej pracy 79 uznanych, znanych i młodych współczesnych artystów polskich. Jak podkreślają organizatorzy aukcji, decyzja o zakupie dzieł sztuki nowoczesnej w dłuższej perspektywie czasowej może przynieść bardzo zadowalający, wielokrotny zysk w porównaniu do zainwestowanego kapitału.

W większości prace, które znalazły się w katalogu Aukcji Sztuki Nowoczesnej – Aty Invest zostały przygotowane przez autorów specjalnie właśnie na tę aukcję. Kompletowanie obiektów aukcyjnych trwało ponad pół roku. Podczas aukcji pojawia się wiele nazwisk artystów uznanych , których prace są już bardzo poszukiwane. To prace m.in. takich artystów jak prof. Ernest Zawada z warszawskiej ASP, Magdalena Połacik – niezwykle poszukiwana przez kolekcjonerów, Ewa Zwarycz, której nazwisko znajduje się wśród artystów Kompasu Sztuki 2015, xyankamierzejewska – niekwestionowany, awangardowy talent artystyczny, a także Monika Mysiak, Justyna Jabłońska, Beata Murawska.

W katalogu aukcyjnym znalazła się też silna reprezentacja artystów z Bydgoszczy i okolic, m.in. Danuta Nawrocka, której indywidualna wystawa ” Szelest moich myśli” właśnie zakończyła się w Galerii Sztuki NEXT. Wśród artystów z regionu znaleźli się się także Agnieszka Elwertowska, Jakub Elwertowski, Filipina Polakowska, Marcin Wilk czy Monika Dętkoś.

1.Aukcja Sztuki Nowoczesnej – Art Invest
Czas: 17 czerwca, godz. 19.00
Miejsce: Galeria Sztuki i Dom Aukcyjny NEXT – Aukcje Sztuki, ul. Poznańska 31, Bydgoszcz

Fotografia (góra): Magdalena Laskowska, Trzy Gracje, 2016, alkid na płótnie, 54 x 73 cm

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.