szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Stwórz mural na warszawskiej kamienicy przy ul. Ogrodowej 65

20.06.2016

Aktualności, Magazyn, Polska: wydarzenia

Zapraszamy wszystkich kreatywnych miłośników i twórców sztuki street artowej do udziału w konkursie na mural, mający powstać na ścianie jednej z kamienic w Warszawie przy ul. Ogrodowej 65. Na muralistów czeka ponad 700 m2 gładkiej powierzchni bez okien, na której, jak na płótnie, mogą zrealizować swój artystyczny pomysł. Konkurs na projekt muralu trwa do 6 września. Laureat może liczyć na pokrycie kosztów wykonania projektu i nagrodę pieniężną. 

Ważne by mural wyróżniał się estetycznie i nawiązywał do historii miejsca, w którym zostanie zlokalizowany, charakteru budynku lub jego najbliższego sąsiedztwa. Koszty realizacji muralu całkowicie pokrywa mecenas konkursu i właściciel kamienicy przy Ogrodowej 65 – firma RealCo Property Investment and Development. Dodatkowo na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 3000 zł. Jury wybierze laureata już 9 września br.

Celem konkursu jest stworzenie w przestrzeni publicznej dzieła sztuki, które będzie wizytówką warszawskiej Woli, podobnie jak cała odnawiana przez RealCo kamienica. Kamienica na Woli, przy ul. Ogrodowej 65 jest obecnie rewitalizowana z poszanowaniem historycznych wartości oraz poczuciem smaku i estetyki. Już jesienią tego roku budynek odzyska dawny blask i tym samym odmieni charakter całej okolicy. Tego samego firma oczekuje od projektów murali, które zostaną zgłoszone do konkursu. RealCo liczy, że projekt, który zostanie wyłoniony w konkursie stanie się dziełem ponadczasowym, zbliży mieszkańców do sztuki i będzie dumą tej okolicy.

Konkurs jest projektem pro społecznym, który ma aktywizować mieszkańców do działania na rzecz otoczenia i pokazywać mieszkańcom Warszawy, że przy współpracy z urzędnikami i lokalnymi przedsiębiorcami można pozytywnie zmieniać krajobraz miasta. Do konkursu mogą zgłosić się zarówno pojedyncze osoby, jak i zespoły.

Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola Krzysztofa Strzałkowskiego.

Szczegółowy regulamin i informacje o konkursie znajdują się tutaj oraz na Facebooku.

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.