szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Wernisaż wystawy „Kim jestem, co robię” w galerii officyna art&design

23.06.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy, Wystawy: Polska

24 czerwca 2016 r. o godzinie 20:00 zapraszamy do galerii officyna art & design, mieszczącej się w Al. Jerozolimskich 107, na wernisaż wystawy „Kim jestem, co robię”. Wystawa czynna do 7 lipca.

Wystawa „Kim jestem, co robię?” to wydarzenie prezentujące efekt międzynarodowej współpracy studentów II roku Pracowni Struktur Wizualnych Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i studentów IV, III i II roku Milwaukee Institute of Art and Design. W ramach tego polsko-amerykańskiego projektu każdy uczestnik próbował znaleźć odpowiedź na problem poruszany przez tytuł: Kim jestem i co robię? w kontekście tożsamości lokalnej i globalnej. Współpraca studentów z Polski i Stanów Zjednoczonych miała różny charakter – dobrani w pary twórcy wspólnie tworzyli projekty, nawiązywali do swoich prac lub po prostu nawzajem się inspirowali.

Artyści podeszli do tematu stosując różne perspektywy i korzystając z różnych mediów oraz technik. Prace rysunkowe, malarskie, rzeźby, kolaże cyfrowe i filmy wykonane w ramach tego projektu eksplorują zarówno aspekty osobiste i psychologiczne, jak i społeczno-antropologiczne, pozwalające ująć jednostkowe doświadczenie człowieka i problem jego tożsamości w szerszym kontekście i perspektywie.

Wystawa będzie czynna do 7 lipca, w godzinach 09:00 do 17:00.

Projekt został wykonany jesienią 2015 roku, w wystawie bierze udział 18 artystów z obu krajów: Aleksander Czekaj, Allison Smith, Amanda Millman, Arkadiusz Glegoła, Caitlyn Doran, Claire Desfor
Emma Ponath, Erica Wagner, Grzegorz Polański, Maja Tomaszewska, Nicole Naudi, Sommer Fergusson, Szymon Piotrowicz, Witold Dąbrowski, Zuzanna Grochowska.

Opieka artystyczna nad projektem: prof Krzysztof Trusz, prof Waldemar Dyneryman, Aleksandra Wrońska

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.