szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Aukcja obrazów i rzemiosła w gdańskiej galerii Sopockiego Domu Aukcyjnego

27.06.2016

Aktualności, Polska: aukcje

Sopocki Dom Aukcyjny kontynuuje cykl aukcji varia, na których obiekty sprzedawane są w bardzo atrakcyjnych cenach. Niejednokrotnie można spośród nich wyłowić prawdziwe kolekcjonerskie perełki. Ceny wywoławcze zaczynają się już od 70 zł. Właśnie taką aukcją Sopocki Dom Aukcyjny otwiera pierwszy wakacyjny miesiąc. Aukcja odbędzie się 2. lipca o godz. 17 w gdańskim oddziale firmy.

Podczas Aukcji Varia będzie można wybierać z niemal 300 przedmiotów w katalogu. Pośród nich malarstwo; tu warto wymienić aż trzy prace Mariana Mokwy, m. in. przedstawiającą gdański Żuraw, pejzaże popularnego Wiktora Koreckiego czy mariny Eugeniusza Dzierzenckiego. Nie zabraknie obrazów sopockich artystów Aldony i Henryka Baranowskich.

Obok najliczniej reprezentowanego malarstwa, przygotowano dużą ilość ceramiki – w tym miśnieńskie wyroby w okresu Marcoliniego czy dekorowaną w skandynawskim stylu porcelanę firmy Royal Copenhagen. Przedmiotem o szczególnych walorach artystycznych jest majolikowa amfora włoska, dekorowana scenami w stylu istoriato – pochodzącym jeszcze z renesansu, tradycyjnym zdobieniem scenami biblijnymi i alegorycznymi.

Wielbiciele szkła artystycznego zadowolą się sygnowanymi wyrobami Erwina Eischa, Daum Freres czy tymi z manufaktur Murano. Jak zawsze, w ofercie varia znaleźć będzie można stare srebra i platery, m. in. zastawę stołową pochodzącą z warszawskiej firmy Norblina czy Frageta oraz okazały komplet sztućców srebrnych dla 12 osób. Ozdobą aukcji są zegary kominkowe oraz karetowy Jaeger-LeCoultre z l. 30. Zapewne będzie wyjątkową, utrzymaną w stylu art-deco ozdobą nowoczesnego wnętrza.

Poza tym, nie zabraknie biżuterii, wyrobów z cyny, ikon czy wystawionych po okazyjnych cenach luster z przełomu XIX i XX w.

Aukcja Varia (12)
Czas: 2 lipca 2016, godz. 17
Miejsce: Galeria Sopockiego Domu Aukcyjnego w Gdańsku, Długa 2/3, Gdańsk
Kontakt: Agnieszka Chrzanowska: 605 144 355, agnieszka.chrzanowska@sda.pl; Natasza Szapańska 58 301 05 54, gdansk@sda.pl
katalog aukcji na stronie: http://sda.pl/varia-12,11109&strona=10,pl.html

Fotografia (góra): Broszka z ametystem, XIX w., źródło: Sopocki Dom Aukcyjny

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

3 komentarzy do “Aukcja obrazów i rzemiosła w gdańskiej galerii Sopockiego Domu Aukcyjnego”

 1. Joanna

  Dzień dobry

  Mam do sprzedania duży obraz malarza Aleksandra Kwiatkowskiego i 2 mniejsze malarzy nieznanych. Czy jest możliwość u Państwa wystawienia ich?
  pozdrawiam
  Joanna

 2. leszek

  Witam, jestem zainteresowany kupnem obrazów Leszka i Michała STAŃKI, PROSZĘ O EWENTUALNĄ WIADOMOŚĆ na ten temat, pozdrawiam, leszek Irzyk

 3. Joanna

  Dzień dobry,
  Mam obraz Aleksandra Kwiatkowskiego pt. Odbicia (olej, płotno) 100×70 cm.
  Czy bylibyście Państwo zainteresowani kupnem?

  Pozdrawiam
  Joanna

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.