szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Obrazy o wartości 250 tys. euro odzyskane w Malborku

26.07.2016

Aktualności, Polska

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku w czerwcu br. na terenie Malborka zabezpieczono dzieła sztuki o wartości 250 tys. euro. O kradzież podejrzany jest 43-letni Polak mieszkający na terenie Niemiec.

Trzy dzieła sztuki oraz figurka przedstawiająca Chrystusa Zmartwychwstałego odzyskane zostały dzięki skoordynowanej akcji Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim oraz niemieckiej Policji. Stało się to za sprawą  międzynarodowej pomocy prawnej, natomiast o pomoc w poszukiwaniu skradzionych dzieł zwrócili się niemieccy śledczy. Akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Odzyskane dzieła zostały przewiezione i zabezpieczone w Muzeum Zamkowym w Malborku.

źródła (tekst i zdjęcia): policja.pl, malbork.policja.gov.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.