szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY 2023 REKLAMA DUZA

Sukces malarstwa Kossaków na aukcji w Sopockim Domu Aukcyjnym

17.08.2016

Aktualności, Polska: aukcje

KURSY 2023 REKLAMA DUZA

13 sierpnia w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego miała miejsce Aukcja Dzieł Sztuki. Chociaż wybór malarstwa prezentował się imponująco i objął prace takich artystów, jak Muter, Eleszkiewicz, Brandt, Stanisławski czy Makowski, to właśnie dzieła rodziny Kossaków okazały się być największym sukcesem aukcji.

Starannie wyselekcjonowana i bogata oferta Sopockiego Domu Aukcyjnego przyciągnęła uwagę licznego grona kolekcjonerów i miłośników sztuki. Do rąk nowych właścicieli trafiły po cenach wywoławczych prace „Brzask” Wojciecha Gersona (180 000 zł) oraz „Kozak z ogarem i sokołem” Juliusza Kossaka (68 000 zł), a także trochę powyżej wywołania „Przesiewaczka” Apoloniusza Kędzierskiego (125 000 zł).

Czarnym koniem aukcji okazał się jednak obraz Jerzego Kossaka „Odwrót spod Moskwy”, który z niezwykle atrakcyjnej ceny wywoławczej w wysokości 13 000 zł, po wielu postąpieniach ze strony zainteresowanych klientów, potroił początkową wartość osiągając cenę sprzedaży rzędu 42 000 zł. Płótna pędzla familii Kossaków, których liczba była znaczna w ofercie tegorocznej aukcji sierpniowej, cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Wysokim wynikiem może się także poszczycić praca Jerzego Kossaka „Ułan i dziewczyna”, która z ceny wywoławczej w wysokości 11 000 zł sprzedała się na poziomie 26 000 zł.

Również rzeźba Igora Mitoraja „Asklepios” startując z 27 000 zł została nabyta w kwocie 42 000 zł. W dobrych cenach klienci zakupili prace „Kury w koszyku” Jana Cybisa (28 000 zł), „Portret dziewczyny” Meli Muter (90 000 zł) i „Szara kompozycja” Jana Tarasina (9 000 zł).

Pełen raport aukcyjny z wynikami aukcji jest dostępny na stronie internetowej Sopockiego Domu Aukcyjnego.

fot.(góra): Jerzy Kossak, Odwrót spod Moskwy, źródło: SDA

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.