szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Finisaż Salonu Letniego w STALOWEJ

18.08.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy, Wystawy: Polska

Dobiega końca wystawa pt. SALON LETNI w Galerii STALOWA. Jeszcze tylko do 30 sierpnia miłośnicy młodego malarstwa mogą oglądać prace utalentowanych artystów współpracujących z naszą galerią, m.in. Bartosza Czarneckiego, Marcina Kowalika, Daniela Krysty, Julity Malinowskiej, Pawła Słoty, Violi Tycz, Agnieszki Żak-Biełowej, czy Justyny Kabali.

Jedną z artystek, której dzieła prezentowane są na wystawie jest Martyna Borowiecka, która tworzy na płótnach iluzję trójwymiarowej przestrzeni, szczególnie chętnie oddając różnorodne materie, takie jak futro, metal, szkło czy drewno. O swojej twórczości mówi, że jej „[…] prace malarskie zawłaszczają coś z rzeczywistości nam danej, tej dostępnej na wyciągnięcie ręki. Obraz próbuje stać się pełnoprawną częścią naszego świata. Myślę o obrazie nie jako o płótnie naciągniętym na deski krosna, ale o wyobrażeniu, które powstaje na skutek odbioru dzieła sztuki.”

Zupełnie inne w wyrazie i formie są obrazy młodej artystki Bereniki Kowalskiej, syntetyczne w formie ale bogate w ornamentyce, która w jej malarstwie pełni istotną rolę. „Oprócz funkcji […] estetycznej, ornament jest też wyrazem wielości i mnogości. Zbiorem wzorów, motywów zdobniczych i organicznych elementów […] jest jednocześnie wyznacznikiem ładu.[…] tworzy na obrazie harmonię […]” – mówi artystka.

Jacy jeszcze artyści zaprezentowali swoje prace podczas Salonu Letniego? By się przekonać zapraszamy do STALOWEJ, codziennie w godzinach 12.00 – 19.00.

fot.(góra): Justyna Kabala, Żółci zazdrośnicy, 2013, olej, płótno, 120 x 90 cm, źródło: Galeria STALOWA

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.