szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Rekordowa licytacja obrazu Sandry Arabskiej w Sopockim Domu Aukcyjnym

18.08.2016

Aktualności, Polska: aukcje

13 sierpnia odbyła się 4 Aukcja Sztuki XXI wieku, zorganizowana przez Sopocki Dom Aukcyjny. Wyjątkowym rekordem aukcyjnym skończyła się licytacja obrazu Sandry Arabskiej. Praca gdańskiej absolwentki Akademii Sztuk Pięknych osiągnęła niespotykany dotąd dla sztuki najnowszej pułap 40 tysięcy złotych ceny młotkowej.

Prace młodej artystki już od ponad roku cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kupujących, nie tylko ze względu na doskonały warsztat malarski, ale też przez mistyczną atmosferę aktów. Tym razem, wykonany techniką oleju na płótnie, kobiecy portret przekroczył swoją cenę wywoławczą w kwocie 1,5 tys. ponad 25-krotnie.

W Sopocie doskonałymi wynikami mogą także pochwalić się obrazy Katarzyny Kołtan (9000 zł), Soni Ruciak (8000 zł) i kontrowersyjnej grupy The Krasnals (8000 zł). Świetną cenę osiągnął także obraz debiutującego na tego typu aukcji Łukasza Jacka „Miasto 3” – 5000 zł. Duże emocje podczas licytacji wzbudziła także bardzo duża ceramiczna rzeźba Żubra autorstwa krakowskiego artysty Mariusza Dydo (wylicytowana za 5500 zł).

Gorącej atmosferze podczas aukcji, nie przeszkodziła nawet ulewa, którą musieli pokonać licznie zebrani na sali aukcyjnej kupujący. Organizatorzy aukcji już zapowiadają, że następna aukcja tego typu, która odbędzie się pod koniec listopada także nie zawiedzie różnorodnością oraz poziomem oferty, i mają nadzieje na kolejne rekordy aukcyjne.

fot.(góra): Sandra Arabska, Bez tytułu, 2016 , źródło: SDA

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.