szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

„SEPTERMBER 11. World Trade Centre NOWY JORK – PRZED I PO ” – wystawa fotografii Czesława Czaplińskiego

30.08.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy, Wystawy: Polska

„SEPTEMBER 11. World Trade Centre NOWY JORK — PRZED I PO” w Galerii STALOWA to wystawa światowej sławy fotografika Czesława Czaplińskiego, który wielokrotnie w swoich pracach zapisywał monumentalną, nowojorską architekturę. Wystawa odbędzie się w dniach 9 – 18 września. Wernisaż w piątek 9 września o godz. 18.00. Po 18 września wystawa zostanie przeniesiona do Domu Kultury „Praga” oraz do budynku Urzędu Dzielnicy Praga-Północ.

W latach 90. XX wieku Czesław Czapliński rozpoczął gromadzenie materiałów do reportażu o budynkach World Trade Centre, fotografując je z różnych miejsc Nowego Jorku. Kiedy w 2001 wieże stały się celem zamachów terrorystycznych, kontynuował projekt tym razem obserwując jak Nowojorczycy odbudowują teren Ground Zero.

11-ego września 2016 roku przypada 15. rocznica zamachu terrorystycznego na World Trade Center. Pamiętając o tragedii całego świata galeria STALOWA zaprezentuje fotografie Czesława Czaplińskiego, który za pomocą swoich prac przybliży Manhattan. Seria 20 fotografii opowiada o architekturze wież, dominujących w pejzażu miasta oraz zmianach jakie dokonały się po 2001 roku.

Potronat honorowy nad wystawą obiął Burmistrz Dzielnicy Paga-Północ m.st. Warszawy Wojciech Zabłocki.

Kontynuacja wystawy:
– 19 – 26 września 2016 r., Dom Kultury „Praga” ul. Dąbrowszczaków 2, pn – pt w godz. 10.00 – 17.00
– 27 września – 21 października 2016 r., Urząd Dzielnicy Praga-Północ, ul. Kłopotowskiego 15

Sponsor generalny wydarzenia GAZ-SYSTEM S.A. Operatora Gazociągów Przesyłowych

Fotografia (góra): World Trade Centre Nowy Jork, 70 x 100 cm, fot. Cz. Czapliński

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.