szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
WILLA LENTZA

„Odkroiłam sobie głowę” – wystawa prac Marty Kubiak w Galerii Miejskiej Wrocławia

05.09.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

Poradnik o rynku sztuki

Od 16 września w Galerii Miejskiej we Wrocławiu oglądać będzie można wystawę pt. „Odkroiłam sobie głowę”. Jest to pokonkursowa ekspozycja prac Marty Kubiak, laureatki Nagrody Fundacji Rolanda Gräfe, która w roku 2016 skierowana została do młodych twórców z Wrocławia.

Wystawa jest już drugą indywidualną prezentacją prac artystki w murach Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Tym razem obok typowych dla Kubiak prac serigraficznych pokazane zostaną grafiki wykonane w mniej popularnej technice fotopolimeru. Artystka zapoznała się z nią podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, a następnie rozwijała w trakcie stypendium w belgijskim Frans Masereel Centrum w Kasterlee. Efektem jej rezydencji była seria małoformatowych realizacji układających się w formę wizualnego dziennika. Składają się na niego grafiki, do stworzenia których artystka użyła przede wszystkim autorskich fotografii, poddając je następnie graficznym manipulacjom i przetworzeniom

„Dziennik” stanowi zapis dni spędzonych w belgijskim miasteczku, obrazując jednocześnie zainteresowanie artystki rzeczami noszącymi piętno powszedniości. W swojej sztuce Kubiak nie stara się wynosić tych kategorii ponad to, czym są w swojej istocie. Poprzez afirmatywną postawę zwraca jedynie uwagę na ich obecność, doceniając ich wartość tkwiącą w bezpretensjonalności i zwyczajności. Zainteresowanie tymi elementami ujawniało się już w pierwszych wykonywanych przez Kubiak serigrafiach obrazujących to, co pozornie bez znaczenia.

Wystawę u murach Galerii Miejskiej we Wrocławiu oglądać będzie można do 30 września

fot (góra): Marta Kubiak, Ozory z kaparami 02, serigrafia, 2016

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

Niemczycka Gallery baner duży

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.