szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY 2023 REKLAMA DUZA

Igor Wójcik „Mechabiotylopiszczele” – wystawa w Galerii STALOWA

15.09.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

KURSY 2023 REKLAMA DUZA

 

Wystawa prezentuje malarstwo oraz rzeźbę w szkle wrocławskiego artysty – Igora Wójcika, uznanego za przedstawiciela tzw. surrealizmu artystycznego.

Prace malarskie artysty zaprezentowane w Galerii STALOWA to obrazy na płótnie pochodzące z cyklu „Mechabiotyle”, rozpoczętego w 1992 roku i kontynuowanego do dziś. Inspiracją do stworzenia cyklu są odkrycia z lat 90. XX wieku z obszaru mikro- i makro- przestrzeni oraz nowe technologie: cyfrowe czy cybernetyczne, przy użyciu których zostały poznane struktury wcześniej niewidoczne dla ludzkiego oka. „Mechabiotyle” gromadzą obrazy dużo- i średnioformatowe, a nawet małe. „Czysto” artystyczne dyscypliny uprawiane przez Igora Wójcika to zarówno klasyczne malarstwo na płótnie jak również, tworzone równolegle, szkło unikatowe. Kruche, szklane rzeźby stanowią dopełnienie malarskiej twórczości artysty. Połączenie tych dwóch dyscyplin, choć wydaje się rzadkie, we Wrocławiu jest częściej spotykane z uwagi na tradycję hutniczą regionu. Artysta łączy swoje szklane prace również w cykle tj. „Piszczele” oraz „Polisemie”. Są to formy organiczne bliskie naturze, które wykazują korelacje z kruchością kości czy wieloznacznością ukazywaną w pracach z cyklu „Polisemie”. Przez prace malarskie jak i szklane Wójcika, które zostały zaprezentowane w Galerii STALOWA przemawia intensywny i żywy kolor, który mimo złożoności idei jest tu ważnym czynnikiem dla widza.

Wernisaż: środa, 21 września 2016, godz. 19.00 – 21.00

Wystawa trwa do 18 października 2016

Galeria STALOWA, ul. Stalowa 26, Warszawa

Fot. Igor Wójcik, Mechabiotyle 121, olej na płótnie 

źródło: Galeria STALOWA

Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

 

 

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.