szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wystawa Tadeusza Peipera w Madrycie

22.09.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

17 września w muzeum Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych San Fernando w Madrycie otwarto wystawę „Tadeusz Peiper. Heraldo de la vanguardia entre España y Polonia”. Stanowi ona fragment, pokazywanej latem bieżącego roku w Muzeum Narodowym w Warszawie, ekspozycji pt. „Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie”.

Wystawa ma na celu promowanie fascynującej i wciąż niedostatecznie znanej spuścizny Tadeusza Peipera, a zarazem podkreślenie roli Polaków w kreowaniu hiszpańskiego życia kulturalnego i literackiego.

Okazuje się, że publiczność hiszpańska bardzo ciepło przyjmuje przyjmuje prace polskich artystów. Taka sytuacja miała miejsce także w przypadku ekspozycji „Polonia. Fin de Siglo” z 2003 roku, „Bruno Schulz. País tenebroso” z 2007 roku czy też „Un mundo construido” z 2011 roku, które to wzbudziły ogromne zainteresowanie miejscowych widzów.

Ciekawie zapowiada się również cykl wydarzeń towarzyszących wystawie. Wykłady w siedzibie Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych San Fernando w Madrycie poprowadzą zarówno polscy, jak i hiszpańscy historycy sztuki.

Wystawę będzie można oglądać w sali Calcografía Nacional Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych od 18 września do 8 listopada 2016.

Fot. (góra) Relacja z otwarcia wystawy  „Tadeusz Peiper. Heraldo de la vanguardia entre España y Polonia”, źródło: http://www.msz.gov.pl/

Katarzyna Zahorska 

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PORADNIK ARTYSTY
Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.