szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Startują międzynarodowe targi sztuki Vienna Contemporary

23.09.2016

Aktualności, Świat: wydarzenia

Od wczoraj (22 września) w Austrii trwają międzynarodowe targi sztuki Vienna Contemporary. Zaliczane są one do jednych z największych i najbardziej znaczących wydarzeń artystycznych tego typu w Europie. W tym roku targi zgromadziły 112 galerii z 28 krajów świata. Impreza będzie trwała do 25 września.

Od 22 do 25 września wiedeńska Marx Halle zaprezentuje w ramach austriackich targów sztuki Vienna Contemporary wyjątkowy wybór zarówno rodzimych, jak i zagranicznych galerii sztuki. Pokazanych zostanie blisko 1000 dzieł ponad 500 młodych twórców oraz znanych już i cenionych autorów.

Tegoroczne targi skupiły 112 galerii z 28 krajów, koncentrując się zwłaszcza na instytucjach kultury Europy Wschodniej. Jednak Vienna Contemporary to przede wszystkim bogaty wachlarz aktualnej sztuki austriackiej. Z roku na rok, dzięki prezentacji najciekawszych zjawisk w sztuce współczesnej, impreza rozszerza swój międzynarodowy zasięg.

Do najbardziej interesujących austriackich galerii, które zaakcentowały swój udział w targach, należy:  Bäckerstrasse4, skoncentrowana na promocji, pochodzących z całego świata, studentów i świeżych absolwentów wyższych uczelni na wydziale sztuki; Gabriele Senn Gallery, skupiająca zarówno austriackich, jak i zagranicznych artystów; Galeria Andreas Huber, prezentująca rozmaite formy sztuki, od multimediów po rzeźbę; Mario Mauroner Contemporary Art, współpracująca z wieloma cenionymi artystami, zwłaszcza z obszaru Morza Śródziemnego; Galerie OstLicht, galeria fotografii.

Vienna Contemporary przyznaje nagrodę „Gallery Prize of The Vienna Chamber of Commerce 2016” w wysokości 5000 euro w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich dotyczy wyłącznie najlepszej austriackiej instytucji sztuki, prezentowanej na tegorocznych targach. Druga z kolei, obejmuje projekty stoisk galerii zagranicznych.

Nowością na tegorocznych targach dotacja przyznawana młodym fotografikom przez Artproof. Instytucja to swoiste „laboratorium techniki druku”, które pozwala artystom urzeczywistniać swoje wizje. Artproof posiada swoją siedzibę w Estonii z oddziałami w Berlinie i Sztokholmie.

Wyjątkowe jest również miejsce przedsięwzięcia aktualnych targów Vienna Contemporary. Odbywają się one w wiedeńskiej Marx Halle, obecnie jednego z historycznych akcentów nowoczesnej dzielnicy miasta. Z powodu swojej lekkości bryły architektonicznej oraz otwartego charakteru, miejsce to oferuje rozmaite możliwości prezentacji sztuki.

Targi sztuki Vienna Contemporary potrwają do 25 września.

Fot. (góra) Relacja z otwarcia targów sztuki Vienna Contemporary, prezentacja Galerie Forsblom, źródło:http://www.viennacontemporary.at/en/

Katarzyna Zahorska 

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.