szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Aukcja Sztuki Współczesnej – DESA UNICUM

28.09.2016

Aktualności, Polska: aukcje

Czy nauki ścisłe mogą łączyć się ze sztuką w jedną, spójną całość? Ryszard Winiarski, Wojciech Fangor, Julian Stańczak i Henryk Stażewski swoimi dziełami udowadniają, że fuzja dwóch pozornie rozbieżnych światów prowadzi do fascynujących efektów. Aukcja Sztuki Współczesnej z pracami ponad pięćdziesięciu artystów odbędzie się 6 października w DESA Unicum.

W opozycji do uporządkowanej abstrakcji geometrycznej stoi niezwykły informel Tadeusza Kantora. Praca o wymiarach aż 73 na 115 centymetrów reprezentuje pełne spontaniczności malarstwo gestu, tworzone przez uznanego na całym świecie reżysera teatralnego i prawdziwego człowieka renesansu: malarza, twórcy happeningów, scenografa, pisarza i teoretyka sztuki. Informel z 1958 roku będzie licytowany od 130 tysięcy złotych. Oprócz Kantora, na licytacji znajdą się również prace Jerzego Nowosielskiego, Tadeusza Dominika, Edwarda Dwurnika i Jana Lebensteina. Ponad 70 dzieł można oglądać na wystawie przedaukcyjnej, wstęp jest wolny. Aukcja rozpocznie się natomiast wyjątkowo o godzinie 18.

Wystawa obiektów: 24 września – 6 października, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34-50, Warszawa

 

Fot. (góra) Teresa Pągowska, Dziewczyna i pies II, 2000 r. olej/płótno, 140 x 130 cm 

źródło: materiały organizatora

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.