szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Dużo polskiej sztuki współczesnej na Art Market Budapest 2016

28.09.2016

Aktualności, Świat: wydarzenia

13 października startują wiodące w Europie Środkowej targi sztuki Art Market Budapest 2016. Będą one okazją do zaprezentowania także szerokiego spektrum polskiej sztuki współczesnej. Wydarzenie będzie trwało do 16 października.

Art Market Budapest, wydarzenie które swój początek wzięło w 2011 roku, to międzynarodowe targi sztuki odbywające się w jednym z najbardziej atrakcyjnych kulturowo miast w Europie, Budapeszcie. Głównym celem wydarzenia jest zaakcentowanie obecności młodego pokolenia galerii i artystów na światowym rynku sztuki oraz zaprezentowanie publiczności interesujących, debiutujących dopiero twórców. Impreza wskazuje także na „Młodą Europę” jako nowe pole sztuki, skupiające się na innowacyjnych inspiracjach artystycznych oraz współczesnym podejściu do przedstawienia wizualnego.

Targi koncentrują się zarówno na uwypukleniu obszarów Europy Wschodniej i Środkowej jako wschodzących ośrodków sztuki, ale także ukazaniu nowych generacji artystów z Europy Zachodniej. Art Market Budapest gromadzą wystawców z około 35 krajów oraz ponad 30 tysięcy widzów z zagranicy, co wskazuje na potrzebę wniesienia świeżości na europejską i światową scenę artystyczną.

Od 2014 roku targi Art Market Budapest zapoczątkowały w swoim programie nową sekcję, Art Photo Budapest.

Wśród polskich wystawców na imprezie pojawią się takie instytucje, jak Galeria Apteka Sztuki, Galeria Czułość, Galeria LETO, Galeria Propaganda oraz Galeria Starter z Warszawy. Początkiem polsko-węgierskiej współpracy w dziedzinie sztuki współczesnej była, zorganizowana w maju bieżącego roku przez Galerię Apteka Sztuki oraz Art Market Budapest, wystawa „Polish (ed) Hungarian”, obejmująca, oprócz wymienionych wyżej instytucji kultury, także 5 galerii z Węgier.

Targi sztuki Art Market Budapest będą trwały do 16 października bieżącego roku.

Fot. (góra) Relacja z Art Market Budapest 2015, źródło: materiały organizatora

Katarzyna Zahorska 

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.