szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Aukcja Grafiki i Plakatu – DESA Unicum

07.10.2016

Aktualności, Polska: aukcje

Na najbliżej Aukcji Grafiki i Plakatu, która odbędzie się 18 października w DESA Unicum pojawią się plakaty kultowych polskich filmów i grafiki gigantów sztuki współczesnej.

„Nóż w wodzie”, „Miś”, „Rejs” i „Seksmisja” to filmy, które znają wszyscy, a ich wyjątkowy klimat świetnie oddają plakaty tworzone przez mistrzów projektowania. Na aukcji znajdą się prace artystów takich jak Henryk Tomaszewski i Eryk Lipiński, którzy przyczynili się do stworzenia Polskiej Szkoły Plakatu.

Pod młotek pójdą także grafiki dwóch artystów, którzy zmienili sztukę współczesną – Pabla Picassa i Man Raya. To właśnie oni wraz z czołówką gigantów sztuki – Joanem Miró, Maxem Ernstem, Hansem Arpem i André Massonem zaprezentowali dzieła na pierwszej, legendarnej już wystawie surrealizmu w Galerie Pierre w Paryżu w 1925 roku. Licytowana będzie praca stworzona przez Picassa w 1953 roku, przedstawiająca wizerunek Dory Maar, która dwie dekady wcześniej zainspirowała twórcę do namalowania słynnej „Płaczącej Kobiety”, znajdującej się w Tate Gallery w Londynie. Inna kobieta – Maret Oppenheim zajmowała ważne miejsce w życiu drugiego artysty, Man Raya. Jej portret stworzony przez artystę będzie licytowany od 1600 zł.

Wystawa obiektów: 1-13 października,  godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota),

Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34-50, Warszawa,

wstęp wolny

Fot. (góra) Tadeusz Gronowski X RocznicaOdparcia Najazdu Rosji Sowieckiej, 1930 r., litografia barwna / papier 100 x 70

źródło: materiały organizatora

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.