szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Aukcja Sztuki Dawnej – DESA Unicum

13.10.2016

Aktualności, Polska: aukcje

20 października w DESA Unicum odbędzie się Aukcja Sztuki Dawnej,  na której pod młotek pójdą prace wybitnych polskich artystów z buntowniczej epoki – przełomu XIX i XX wieku. Na licytacji pojawią się prace Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego, Stanisława Wyspiańskiego i wielu innych.

Zainteresowaniem kolekcjonerów z pewnością będą cieszyć się dzieła Ferdynanda Ruszczyca i Wojciecha Weissa, określanych jako „cudowne dzieci” Młodej Polski. „Chata” Ferdynanda Ruszczyca, prezentowana obecnie w DESA Unicum, będzie licytowana od 240 tysięcy złotych. Cena wywoławcza pracy drugiego z mistrzów, „Pejzażu ze stogami”, to 24 tysiące.

Pisząc o Młodej Polsce, nie sposób pominąć dorobku Stanisława Wyspiańskiego. Olejne prace artysty są niezwykłą rzadkości: tą techniką wykonana została (najpewniej w Paryżu) „Śmierć Boża i śmierć człowiecza”, datowana na wczesny okres twórczości Wyspiańskiego.

Na aukcji pojawi się również dzieło Olgi Boznańskiej, „Portret Blanche Mazier”, reprezentujący dojrzały styl artystki oraz jeden z „Autoportretów” Jacka Malczewskiego.

Październikowa licytacja to także wybitne postacie związane z Paryżem i z École de Paris – Mojżesz Kisling, Mela Muter, Władysław Ślewiński, Zygmunt Menkes. W ofercie wyróżnia się też dzieło Rafała Malczewskiego, „Szczęśliwy dzień”, pochodzący z jednego z najciekawszych i najpłodniejszych okresów w twórczości artysty.

Wystawa obiektów: 7-20 października, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34-50, Warszawa, wstęp wolny

Fot. (góra) Rafał Malczewski, Szczęśliwy dzień, olej/sklejka, 100,5 x 120,5

źródło: materiały organizatora

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.