szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Coraz bliżej do 43. Międzynarodowych Targów Sztuki Współczesnej FIAC

17.10.2016

Aktualności, Świat: wydarzenia

ART KONSULTACJE PREMIUM

20 października w Paryżu rozpoczną się coroczne 43. Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej FIAC. Już po raz kolejny, począwszy od 1974 roku, pasjonaci sztuki, galernicy, marszandzi i artyści z całego świata będą mieli okazję spotkać się w jednym miejscu. Targi trwać będą do 23 października.

Barry Flanagan, Large Left-handen Drummer, źródło: http://www.fiac.com/paris

Barry Flanagan, Large Left-handen Drummer, źródło: http://www.fiac.com/paris

Już 20 października wystartuje jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń dla kolekcjonerów, artystów, galerników, marszandów oraz pasjonatów sztuki – Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej FIAC, odbywające się corocznie w Grand Palais w Paryżu. W tym roku ogromna, przeszklona hala wystawowa zgromadzi około 189 galerii z 25 krajów świata. Wśród znanych i wysoko cenionych wystawców, takich jak Max Hetzler Galerie, Galeria Raquel Arnaud, czy Galleria Massimo Minini znajdą się również niedawno debiutujące galerie.

FIAC to wydarzenie nie tylko dla inwestorów. Dowodem na to mogą być gigantyczne instalacje artystyczne, które z okazji targów pojawią się w obrębie całej stolicy, przekształcając ją w swoiste miasto-muzeum. Organizatorzy targów od lat starają się łączyć sztukę z niezwykłym dziedzictwem kulturalnym Paryża. Dlatego też, FIAC obejmują swoim zasięgiem najbardziej atrakcyjne zakątki stolicy, takie jak Tuileries, Jardin des Plantes, czy też Place Vendôme. Również główne muzea miasta, Centre Pompidou, Palais de Tokyo, czy Wersal, zsynchronizują swoje główne wystawy z rozpoczęciem targów.

Marcel Duchamp, La boite en valise, 1941-1963, źródło: http://www.fiac.com/paris

Marcel Duchamp, La boite en valise, 1941-1963, źródło: http://www.fiac.com/paris

Wspaniałą inicjatywą jest organizacja nowego sektora FIAC, prezentującego rzeźby i instalacje. Wystawę będzie można oglądać w Petit Palais, który gromadzi zbiory, będące świadectwem głównych prądów artystycznych, począwszy od czasów starożytnej Grecji, na I wojnie światowej skończywszy. Około 30 dzieł współczesnych twórców, pokazanych tam podczas trwania targów, umożliwi zaprezentowanie dotychczasowej kolekcji w nowym kontekście aktualnej sztuki. Zobaczyć tam będzie można prace, takich artystów, jak: Joe Bradley, Marcel Duchamp, Jimmie Durham, Jan Fabre, Barry Flanagan, Damien Hirst, Lee Ufan, czy Eduardo Paolozzi.

Międzynarodowe Targi Sztuki FIAC będą mieć miejsce do 23 października bieżącego roku.

Fot. (góra) FIAC 2015, źródło: materiały prasowe organizatora

Katarzyna Zahorska 

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.