szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Już dzisiaj startują targi sztuki TEFAF New York Fall 2016

21.10.2016

Aktualności, Świat: wydarzenia

Już dziś w Park Avenue Armory startują targi sztuki TEFAF New York Fall 2016. Jesienna edycja wydarzenia zaprezentuje dzieła z obszaru sztuk wizualnych, designu, meblarstwa oraz biżuterii, począwszy od czasów antycznych, na XX stuleciu kończąc. Impreza trwać będzie do 26 października bieżącego roku.

TEFAF New York 2016 jest debiutem targów sztuki TEFAF poza Europą, powstałym z potrzeby zapewnienia nowego, międzynarodowego gruntu spotkań dla kolekcjonerów, galerzystów, marszandów i pasjonatów sztuki z całego świata. W Park Avenue Armory już dzisiaj spotka się 94 czołowych wystawców zarówno z Ameryki, jak i Europy, którzy zaprezentują szerokie spektrum sztuki począwszy od czasów starożytnych, skończywszy na I połowie XX wieku. Wśród eksponowanych prac znajdą się dzieła z zakresu sztuk plastycznych, meblarstwa, designu oraz jubilerstwa.

O wysoki poziom wystawianych obiektów zadbał komitet składający się z 4 członków zarządu TEFAF New York oraz 4 niezależnych ekspertów sztuki. Każdy z wystawców stanowi wybitną reprezentację danego pola sztuki. Targi oferują możliwość obejrzenia i zakupu mebli, dekoracji, ceramiki, szkła, srebra, tkaniny, antyków, biżuterii, obrazów, rzeźb, książek, rękopisów, a także broni.

Uzupełnieniem targów będą dwie wystawy specjalne. Pierwsza z nich, prezentowana przez amsterdamskie Rijksmuseum, dotyczyć będzie twórczości XVII-wiecznego holenderskiego rysownika, Herculesa Seghersa. Druga natomiast stanowi zbiór wyjątkowych, inspirowanych holenderskim złotym wiekiem, osobliwości, powstały ze współpracy trzech wystawców: Kunstkammer Georg Laue, Blumka Gallery oraz Kunsthandlung Julius Böhler.

Targi sztuki TEFAF New York 2016 odbędą się w dniach od 21 do 26 października w Park Avenue Armory w Nowym Jorku.

Fot. (góra) Hercules Seghes, Górski krajobraz, około 1633

Katarzyna Zahorska 

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.