szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Aukcja Fotografii – Desa Unicum

24.10.2016

Aktualności, Polska: aukcje

27 października to dzień rewolucji na rynku fotografii w Polsce. Nigdy wcześniej tyle wybitnych gwiazd stojących za obiektywem nie znalazło się na jednej licytacji. Nan Goldin i Nobuyoshi Araki – zagraniczna dwójka, tworząca jedne z najbardziej odważnych zdjęć na świecie, obok Witkacego i Karola Hillera, którzy ukształtowali historię medium w Polsce. Aukcja Fotografii odbędzie się w DESA Unicum o godzinie 19:00.

Nan Goldin i Nobuyoshi Araki to dwójka niezwykłych fotografów, których prace, sięgające granic intymności, nieodwracalnie zmieniły sposób, w jaki postrzega się współczesną fotografię. Oboje mieli solowe wystawy w najsłynniejszych muzeach świata, m.in. w: MoMA w Nowym Jorku, Foam Photography Museum w Amsterdamie i Centre George Pompidou w Paryżu. Portret Jimmy Paulette, słynnej drag queen, autorstwa Nan Goldin będzie licytowany od 20 tysięcy złotych. „Girl with coca-cola bottle” Arakiego wystawiona zostanie z ceną wywoławczą 15 tysięcy.

Oprócz kontrowersyjnych zagranicznych postaci, nie zabraknie pereł rodzimej fotografii, w tym Stanisława Ignacego Witkiewicza. Pod młotek pójdzie dyptyk artysty pt. „Nieśmiały bandyta. Groźny bandyta” z 1931 roku, z ceną wywoławczą 70 tysięcy złotych. Wśród prawie 90 prac znajdują się również bardzo cenione prace Karola Hillera, Bronisława Schlabsa, Zbigniewa Dłubaka, Zofii Rydet, Józefa Robakowskiego, Natalii LL, Jana Saudka, Zdzisława Beksińskiego, Zbigniewa Libery, Katarzyny Kozyry i in.

Fot. (góra) Nan Goldin, Jimmy Paulette after the parade, 1991 – 1996r., fragment

źródło: materiały prasowe

Rynekisztuka.pl

 portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017