szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Jesienna edycja ART OUTLET – DESA Unicum

02.11.2016

Aktualności, Polska: aukcje

Abstrakcjonizm, surrealizm i pop-art. Malarstwo batalistyczne i niezwykłe przedwojenne pejzaże. Na przestrzeni trzech dni prace polskich artystów od XIX wieku do współczesności będzie można kupić okazyjnie na dwóch niecodziennych aukcjach. Jesienna edycja ART OUTLET rozpocznie się już 8 listopada w DESA Unicum.

Nowosielski, Fijałkowski, Kossak i Rozwadowski – to tylko część z nazwisk, które pojawią się na listopadowych edycjach aukcji ART OUTLET: Sztuka Współczesna i Sztuka Dawna. Zgodnie z założeniem organizatorów prace znanych polskich artystów dostępne będą w atrakcyjnych cenach, a ich wybór jest imponujący.

Na aukcji „ART OUTLET: Sztuka Dawna” znajdą się prace wybitnych artystów, m.in. Zygmunta Rozwadowskiego („Ułan prowadzący konia” – cena wywoławcza: 7000 zł) i Jerzego Kossaka („Scena z kampanii napoleońskiej” – 4500 zł). Nie zabraknie reprezentantów słynnej Szkoły Paryskiej: Rajmunda Kanelba, Włodzimierza Terlikowskiego, Zygmunta Landau, Maurice`a Blond czy Joachima Weingarta.

Ponad sto obiektów na aukcji „ART OUTLET: Sztuka Współczesna” to przekrój największych nazwisk polskiego malarstwa awangardowego. Pojawią się m.in. geometryzujące obrazy Mariana Bogusza, Janusza Orbitowskiego, Henryka Stażewskiego i Ryszarda Winiarskiego. Ostatni z wymienionych artystów to jedno z największych odkryć na rynku sztuki tej dekady. Pod młotek pójdzie również melancholijny „Czarny pejzaż” Stanisława Fijałkowskiego – wielokrotnie opisywany w literaturze (cena wywoławcza: 35 000 zł) oraz wczesne prace Jerzego Nowosielskiego (od 3000 zł). Pojawią się również dzieła surrealizmu i sztuki z pogranicza pop-art.: Grupy Twożywo, Jacka Sroki, Jakuba Pieleszka i Szymona Urbańskiego.

Wiecej

Fot. (góra) Jerzy Kossak ( 1886 Kraków – 1955 Kraków), Scena z kampanii napoleońskiej, 1934 r., olej/sklejka, 30 x 40 cm

źródło: materiały organizatora

Rynekisztuka.pl

 portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.