szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Fotografie Chrisa Niedenthala „Sportografie” – fotorelacja z wystawy

04.11.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

Poradnik o rynku sztuki

W październiku warszawska galeria sztuki Ney Gallery&Prints otworzyła wystawę jednego z najbardziej rozpoznawalnych fotoreporterów Chrisa Niedenthala. Wystawa porusza tematykę sportową. Ekspozycję zwiedzać można do 27.11.2016.

Autor o wystawie:

Większość moich znajomych wie, że nie interesuję się sportem. To prawda – sport nigdy mnie specjalnie nie interesował i rzadko sam brałem udział w jakichkolwiek zawodach.

Tak więc pomysł, bym pokazał swoje fotografie związane ze sportem wydawał mi się mocno kuriozalny. Ale jednak, przeglądając swoje spore archiwum, okazało się, że dosyć często miałem na zdjęciach coś, co można by podciągnąć pod szeroko pojęte pojęcie sportu.

Chcąc nie chcąc, nagromadziłem więc sporo fotografii jeśli nie sportowych, to o sporcie. Prawdziwe zdjęcia sportowe zostawiam fachowcom którzy się w tej dziedzinie specjalizują. I chylę czoło przed kolegami i koleżankami którzy to robią, bo jest to specjalizacja bardzo trudna, a ich umiejętności wielkie”. – Chris Niedenthal

 

Fot. (góra) Chris Niedenthal, Ney Gallery&Prints, fotorelacja z wystawy

źródło: materiały organizatora

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

 

Niemczycka Gallery baner duży

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.