szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

63 Aukcja Młodej Sztuki – DESA Unicum

08.11.2016

Aktualności, Polska: aukcje

ART KONSULTACJE PREMIUM

Kilkadziesiąt prac najzdolniejszych polskich artystów zebranych w jednym miejscu – a wśród nich silna reprezentacja kobiet. Jesienna edycja popularnej Aukcji Młodej Sztuki odbędzie się już 15 listopada w domu aukcyjnym DESA Unicum. Każdy z obrazów licytowany będzie od pięciuset złotych.

Niemal 90 prac młodych artystów z całej Polski zaprezentowanych zostanie w czasie listopadowej licytacji młodej sztuki. Wśród najpopularniejszych autorów pojawią się m.in. Bartłomiej Koter, Łukasz Jacek, Piotr Urbanek i Adam Wątor. Na aukcji nie zabraknie silnej reprezentacji kobiet, których prace stanowić będą ponad połowę wystawianych dzieł. Co ciekawe, w czasie licytacji pojawią się nie tylko obrazy autorstwa utalentowanych polskich artystek, takich jak m.in. Katarzyna Słowiańska-Kucz, Aleksandra Osa, Małgorzata Jastrzębska, Marta Urbanek i Ewa Witkowska. Kobieta będzie także jednym z głównych tematów jesiennej licytacji. „Wenus” Marty Marszałł to tylko jeden z wielu przykładów oryginalnych portretów kobiecych, które zostaną wystawione na aukcji. Autorka nawiązuje w nim do estetyki tzw. glitch art (sztuki zakłóceń). Swoją bohaterkę ukazuje przez pryzmat kamery nadzorującej, co powoduje wrażenie śnieżenia obrazu.

 

Wszystkie prace można oglądać na wystawie przedaukcyjnej, która potrwa do dnia licytacji, 15 listopada. DESA Unicum to pierwszy dom aukcyjny, który stworzył cykl Aukcji Młodej Sztuki. Wśród najważniejszych założeń znajduje się wspieranie i rozwój młodych artystów, którzy z licytacji na licytację zdobywają coraz większy rozgłos i uznanie wśród odbiorców.

Więcej na

fot. (góra) Katarzyna Słowiańska-Kucz „Lekcja latania albo dodawania” 2016 r., olej/płótno 73 x 54 cm, źródło: materiały promocyjne organizatora

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.