szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Human Being & Being Human – wystawa w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

23.11.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

Wystawa „Human Being & Being Human / Istota ludzka i istnienie człowieka” to prezentacja rysunku i fotografii, która zaprasza do odkrywania odmiennych punktów widzenia i doświadczeń człowieka, struktury stworzonej przez człowieka oraz związku pomiędzy naturą i człowiekiem, poprzez różne metody artystycznej ekspresji.

FASS Art Gallery w Stambule jest miejscem wymiany wystaw międzynarodowych od 2001 roku. Galeria Miejska we Wrocławiu zaprezentowała tam dwie duże ekspozycje. Były to wystawy „Euroarabia” i „Space Untamed”, kuratorem obu był dyrektor Galerii Mirosław Jasiński. Dwa lata po tym wydarzeniu następuje rewizyta 3 artystów związanych z FASS Art Gallery. Na ekspozycję składają się prace artystów – profesorów sztuki: Ernesto Carlos Pujazon Patron, Alex Wong oraz Wiesława Zaremby. Pochodzący z Peru, Malezji oraz Polski artyści zmierzyli się z tematem zależności pomiędzy człowiekiem, strukturą stworzoną przez człowieka oraz naturą.

Artyści wystawy:

Wiesław Zaręba Źródło: materiały prasowe

Wiesław Zaremba Źródło: materiały prasowe

 

Wiesław Zaremba, malarz, grafik, rysownik i pedagog, jest również pomysłodawcą i współorganizatorem Galerii Rysunku Akademii Sztuk Pięknych Nowa Oficyna w Gdańsku. Od 2000 roku jest pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Sabanci w Stambule w Turcji. Brał udział w kilkudziesięciu zbiorowych wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Francji, Włoszech, Belgii, Turcji, Norwegii, Finlandii, Japonii, Malezji, w Singapurze, USA. W ostatnim czasie zajmuje się fotografią, rysunkiem i malarstwem, dokumentacją, pedagogiką, promocją oraz organizacją wystaw. Za zasługi na polu promocji polskiej sztuki za granica otrzymał medal Bene Merito.

 

Alex Wong

Alex Wong Źródło: materiały prasowe

Yoong Wah Alex Wong spędził młodość w Kuala Lumpur w Malezji. Od stycznia 2003 roku jest członkiem Rady Wydziału Nauk Społecznych i Sztuk Pięknych Uniwersytetu Sabanci w Stambule. Wykłada: modelowanie komputerowe, animację komputerową, video cyfrowe i grafikę komputerową. Jest koordynatorem międzynarodowego programu wymiany studentów Erasmus. Przez ostatnie 17 lat podróżował do ponad 60 krajów jako artysta fotografik. Otrzymał wiele znaczących i prestiżowych nagród m.in.: Global Nikon Award, International Photogrphy Award, The Spider Award, Renaissance Prize Award, World Photographic Arts Award, The Worldwide Photography Gala Award.

 

Ernesto Carlos Pujazon Patron

Ernesto Carlos Pujazon Patron Źródło: materiały prasowe

Ernesto Carlos Pujazon Patron urodzony w 1966 roku w Limie (Peru), reprezentuje Uniwersytet Taylora w Malezji, gdzie pełni funkcję dziekana Szkoły Projektowania Artystycznego i jest starszym wykładowcą. Magisterium z Projektowania i Sztuki Współczesnej otrzymał na Uniwersytecie East London, Kampus Docklands w Londynie (2005-2007), dyplom z Islamistyki na Międzynarodowym Uniwersytecie Islamistyki w Malezji w Kuala Lumpur (2009-2010), licencjat – w Niezależnej Państwowej Szkole Sztuk Pięknych w Peru. Uzyskał specjalizacje: malarstwo olejne (1988-1994), techniki rysunku (1988-1992), licencjat z Historii na Państwowym Uniwersytecie Federico Villarreal – Wydział Nauk Społecznych (1988-1993). Głównym celem artysty jest eksplorowanie twórczego i myślowego procesu powstawania dzieł sztuki w powiązaniu ze specyficznym środowiskiem i przestrzenią. Jako artysta urodzony w Ameryce Łacińskiej, w swoich pracach zgłębia wyobrażenia mitologiczne postaci wywodzących się z jego kultury.

Wystawę można oglądać od 24 Listopada do 6 grudnia w Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Wstęp wolny. 

fot. (góra) Alex Wong, 12, technika C Print, 2012, źródło: materiały organizatora

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.