szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Op-art i Abstrakcja geometryczna. Aukcja sztuki współczesnej – DESA Unicum

25.11.2016

Aktualności, Polska: aukcje

„Op-art i sztuka geometryczna” to jedna z dwóch najbardziej prestiżowych aukcjach sztuki współczesnej tej jesieni w Domu Aukcyjnym DESA Unicum, Wojciech Fangor, Victor Vasarely i Julian Stańczak – to tylko niektórzy z kilkudziesięciu najważniejszych twórców XX wieku, których prace będzie można kupić już 1 grudnia w DESA Unicum w Warszawie.

Op-art to jeden z najciekawszych prądów w sztuce współczesnej. To także nurt, z którego pochodzące prace w ostatniej dekadzie notują stałe wzrosty na rynku aukcyjnym. Licytacja „Op-art i sztuka geometryczna” będzie okazją, aby kupić dzieła nie tylko niemal wszystkich najwybitniejszych światowych przedstawicieli tego oryginalnego kierunku, ale też obrazy zaliczane do najważniejszych osiągnięć konkretnych twórców. Oprócz prac „ojców op-artu” – m.in. Victora Vasarely’ego, Richarda Anuszkiewicza, Juliusza Stańczaka, Wojciecha Fangora, Tadasukego Kuwayamy, Antonia Asisa i Hannesa Beckmanna – zaprezentowane zostaną dokonania słynnych przedstawicieli polskiej awangardy, takich jak Henryk Stażewski, Ryszard Winiarski, Jerzy Kałucki, Jan Pamuła. Prekursorem op-artu nazywa się Victora Vasarely’ego. To jego praca „Zebra” jest uznawana za początek całego nurtu. W Warszawie będzie można zobaczyć, pochodzący z „galaktycznego” okresu twórczości, obraz „Zig-Zag”. Uwagę z pewnością zwróci także hipnotyzujący obraz Wojciecha Fangora – „M 55”. Podczas aukcji zaprezentowane zostaną również prace twórców poruszających się w nurcie abstrakcji geometrycznej, m.in. „Relief nr 13” Henryka Stażewskiego.

Katalog

fot. (góra) Wojciech Fangor, „M 55”, 1968 r., olej/płótno, 124 x 124 cm 

źródło: DESA Unicum

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.