szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

„YANG SHUANGLIN. Współczesny chiński wenren: malarz i erudyta”

29.11.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

Muzeum Narodowym we Wrocławiu zaprasza na wystawę chińskiego malarza Yang Shuanglina. Dzięki niej będzie można poznać działalność wenren, czyli erudytów. Jakie są efekty pracy współczesnego wenren, który jeden ze swoich obrazów tworzył przez 200 dni podczas pleneru malarskiego w Zhaojin? Można przekonać się już od 6 grudnia. Ekspozycję będzie można oglądać aż do 31 stycznia 2017.

Prace w formie zwojów eksponowane na wystawie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu wpisują się w nurt malarstwa pejzażowego shanshiu – góry i woda. W kompozycjach dominują przedstawienia Gór Qin w prowincji Shaanxi oraz Wen Anyi – dawnej przystani cesarskiej poczty, którą zrewitalizowano dzięki staraniom artysty.


Na wystawie zaprezentowane zostaną również różne typy pędzli oraz bambusowe kubki, w których je trzymano, rozmaite gatunki papieru, tłoki pieczętne, a także sztabki tuszu i ceramiczne misy służące zarówno do mycia pędzli jak i rozcierania tabliczek tuszu. Większość obiektów wykonano w XIX i XX wieku. Pochodzą ze zbiorów prywatnych wzbogaconych kilkunastoma zabytkami z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

fot. (góra) Yang Shuanglin, Drzewa Brzoskwiniowe w Yangzhou, źródło: materiały organizatora

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.