szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Już jutro startują targi sztuki Art Basel w Miami

30.11.2016

Aktualności, Świat: wydarzenia

Poradnik o rynku sztuki

269 najważniejszych galerii z Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Europy, Azji i Afryki – takie atrakcje zapowiadają organizatorzy startujących 1 grudnia targów sztuki Art Basel w Miami. Instytucje z całego świata zaprezentują zarówno dzieła uznanych już artystów sztuki współczesnej, jak i prace młodych, dobrze rokujących twórców młodej generacji. Wydarzenie będzie trwało do 4 grudnia.

Art Basel, europejskie targi sztuki o niemal największym zasięgu i prestiżu doczekały się swoich bliźniaczych edycji, które odbywają się corocznie w Hongkongu w Chinach oraz w Miami Beach na Florydzie w Ameryce. Tegoroczna odsłona tego ostatniego wydarzenia rusza już jutro.

Organizatorzy Art Basel Miami Beach 2016 zaprosili do udziału w imprezie aż 269 najważniejszych galerii sztuki z Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Europy, Azji oraz Afryki. Widzowie będą mieli okazję zapoznać się z malarstwem, rysunkiem, instalacją, rzeźbą, fotografią, filmem czołowych przedstawicieli sztuki nowoczesnej i współczesnej, a także debiutujących autorów młodszego pokolenia. Na Art Basel w Miami zostanie wyeksponowana twórczość ponad 4 tysięcy artystów z całego świata. Od 1 do 4 grudnia Miami zamieni się w kulturalne centrum świata. Wielkoformatowe prace oraz występy performance dostępne będą dla odbiorców w Collins Park i Soundspace Park.

Wydarzenie, które gromadzi corocznie ponad 70 tysięcy widzów z całego globu również w tej edycji pozostawia ogromne nadzieje. Spośród polskich wystawców pojawi się tutaj legendarna warszawska galeria sztuki współczesnej Foksal założona w 1966 roku przez czołowych rodzimych artystów, takich, jak Henryk Stażewski, Edward Krasiński, czy Tadeusz Kantor. Innymi godnymi uwagi instytucjami uczestniczącymi w tegorocznych targach w Miami będą m.in. austriacka Galerie Thaddaeus Ropac, francuska Galerie Lelong, niemiecka Galerie Max Hetzler, włoska Massimo De Carlo, szwajcarska Galerie Gmurzynska, amerykańska 303 Gallery, Paula Cooper Gallery oraz Gagosian Gallery, a także argentyńska Anita Schwartz Galeria de Arte.

Odbiorcy będą mogli zapoznać się z pracami takich artystów, jak Marina Abramović, Ai Weiwei, Carl Andre, Georg Baselitz, Marc Chagall, Tony Cragg, Peter Doig, Damien Hirst, Anish Kapoor, Sol LeWitt, Roy Lichtenstein, Agnes Martin, Joan Miró, Georgia O’Keeffe, Francis Picabia, Man Ray, Cindy Sherman, Frank Stella, czy Cy Twombly.

Targi sztuki Art Basel Miami Beach 2016 odbędą się w dniach od 1 do 4 grudnia.

fot. (góra) Relacja z Art Basel Miami Beach 2015, źródło: https://www.artbasel.com/

Katarzyna Zahorska 

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

Niemczycka Gallery baner duży

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.