szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

Biżuteria artystyczna w galerii Milano

05.12.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

W ostatnich czasach często zacierają się granice między „prawdziwą” sztuką a designem. W galerii Milano, od początku jej istnienia, oprócz sztuk wizualnych, zawsze było miejsce dla polskich projektantów bizuterii. Przez wiele lat właśnie w sercu Saskiej Kępy organizowano konkursowe wystawy biżuterii, w których brali udział nie tylko artyści o ustalonej renomie, ale również studenci wydziałów projektowania biżuterii w Łodzi.

Same tytuły wystaw (Konstrukcja zachwytu, Odjazdy-przyjazdy, W tym Ci będzie ślicznie kochanie, Kreatywnego działania wynik, Full exclusive, Zgoda na kolor, Aj, aj, aj, ho, ho, ho, cze, cze, cze…, Po prostu design, Do zwariowania, Biżuteria na medal czy Strzał w 10!) sugerowały, że trzeba trochę „odjechać”, zmobilizować swoją wyobraźnię, odejść od obowiązujących standardów. O skali przedsięwzięć świadczy chociażby ilość uczestników, która często przekraczała 70 osób. Efektem corocznych spotkań w okresie przedświątecznym są wzajemne inspiracje artystów różnych pokoleń. W biżuterii pojawił się kolor; zaczęto wykorzystywać nowe odważne połączenia materiałów – złota, srebra, stali, tytanu, aluminium z żywicą, jedwabiem, linkami wspinaczkowymi, plastikiem, sylikonem, materiałami z recyclingu.


Wieloletnie studia artystyczne na najlepszych polskich uczelniach m.in na wydziałach: projektowania form przemysłowych, rzeźby, architektury wnętrz, malarstwa, grafiki, pomogły twórcom w osiągnięciu niepowtarzalności projektów, oryginalności form. Polscy projektanci to zdobywcy wielu prestiżowych nagród, aktywnie działający w swojej branży, podejmujący wiele nowych wyzwań. Ich koncepcje łączą to, co w designie najważniejsze – kreatywność, funkcjonalność i nowatorskie rozwiązania techniczne. Dobór autorów reprezentujących bardzo różnorodne style pozwala pokazać ostatnie trendy w projektowaniu biżuterii – od klasyki, poprzez skromny minimalizm, po wzory bardziej awangardowe.
Niektóre obiekty polskich projektantów znalazły swoje miejsce w zagranicznych muzeach, a Galeria Milano przyciąga klientów o najbardziej wyrafinowanych gustach.

fot. (góra) Zofia i Witold Kozubscy, biżuteria z tytanu aluminium i srebra, źródło: materiały organizatora

Rynekisztuka.pl

Artykuł sponsorowany

portal_rs_adres_www_wb

 

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: