szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Aukcja sztuki najnowszej. Nadchodzi SUPERNOVA – licytacja dzieł malarstwa i grafiki. Nikić, Kossakowski, Ćwiertniewicz

06.12.2016

Aktualności, Polska: aukcje

13 grudnia o 19:30 w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie odbędzie się SUPERNOVA aukcja malarstwa i grafiki inaugurująca działalność domu aukcyjnego i galerii sztuki White Space Auction. W ofercie znajdzie się ponad 50 prac artystów z całej Polski reprezentujących różnorodne kierunki sztuki najnowszej. Wśród nich można wymienić m.in. Ivo Nikicia, Piotra Kossakowskiego, Wojciecha Ćwiertniewicza czy też Agnieszkę Piotrowską.

To, co wyróżnia White Space Auction to bogata oferta dzieł sztuki, dopasowana do różnorodnych wnętrz zarówno domowych jak i biurowych. Jednocześnie galeria gwarantuje że dzieła są oryginalne, niepowtarzalne i opatrzone certyfikatem autentyczności.

Dorobek artystów biorący udział w aukcji SUPERNOVA można śmiało porównać do działalności zagranicznych twórców, o czym świadczy ich aktywny udział w międzynarodowych rezydencjach i targach sztuki. To, co ich wyróżnia od zachodnich rówieśników, to niższa cena dzieł na rynku polskim. Na aukcjach White Space Auction będzie można nabyć ich prace już od 500 złotych – stawkę 4-8 krotnie niższą od cen dzieł artystów poza granicami Polski. Zwłaszcza teraz przez zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia warto pomyśleć o oryginalnym prezencie, jakim jest oryginalna sztuka.

W reprezentowanym przez White Space Auction gronie absolwentów uczelni artystycznych z całej Polski znaleźli się uznani artyści o bogatym dorobku artystycznych i licznych sukcesach w świecie sztuki. Można tu wymienić m.in. Ivo Nikicia, Piotra Kossakowskiego, Wojciecha Ćwiertniewicza czy też Agnieszką Piotrowską. Warto im się przyjrzeć z bliska.

Ivo Nikić (ur. 1974) – w 2003 roku obronił dyplom z malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Jest współtwórcą (razem z Piotrem Kopikiem i Karolem Radziszewskim) grupy szu szu działającej od 2001 roku. W 2004 roku otrzymał pierwszą nagrodę Ministra Kultury w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych „Promocje” w Legnicy. Artysta ma w swoim dorobku liczne wystawy zbiorowe i indywidualne, m.in. „Co się stało to się (nie) odstanie” w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (2013).
Piotr Kossakowski (ur. 1976) – jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem w 2005 roku w Pracowni Malarstwa prof. Zbigniewa Blukacza, dyplom dodatkowy z projektowania plakatu w Pracowni Malarstwa prof. Romana Kalarusa). Zajmuje się malarstwem i projektowaniem plakatu. Jest adiunktem na Wydziale Artystycznym w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2013 roku otrzymał nagrodę Strabag Artaward International. W 2012 roku jego prace zostały nagrodzone na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Trnavie na Słowacji, a w 2009 roku wyróżnione na 39. Biennale Malarstwa Bielska Jesień.

Wojciech Ćwiertniewicz (ur. 1955) – w latach 1976 – 1981 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest laureatem m. in. Nagrody Krytyki Artystycznej im. Cypriana Kamila Norwida oraz Nagrody „Exitu” za rok 2008. Jego prace są w kilku kolekcjach publicznych (m. in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Bibliotece Głównej ASP w Krakowie). Jest autorem 68. indywidualnych wystaw malarstwa. Brał udział w ponad 100. wystawach zbiorowych.
Aga Piotrowska (ur. 1985) – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie aktualnie jest doktorantką. W 2014 roku artystka została nagrodzona w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych za odwagę, bezkompromisowość, nowatorstwo bądź dowcip wypowiedzi twórczej. W 2016 roku Aga Piotrowska otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla doktorantów za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne o znaczeniu międzynarodowym. Artystka ma swoim dorobku liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą.
Aukcje sztuki w ostatnich latach bardzo się spopularyzowały. Nie jest to wydarzenie dla wybranych. Każdy może wsiąść udział w licytacji i przeżyć dreszczyk emocji. Można licytować osobiście, zdalnie poprzez Internet i telefon lub zlecić galerii licytację automatyczną w imieniu klienta podając maksymalny budżet.
Galeria przygotowała specjalny Katalog Aukcyjny wszystkich obrazów i grafik dostępnych na aukcji SUPERNOVA.

Pobierz katalog
Dla tych, którzy chcieliby wcześniej zobaczyć na żywo dzieła artystów, organizatorzy zapraszają na wystawę przedaukcyjną w terminie od 6 do 13 grudnia do Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56 w Warszawie. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawy.

fot. (góra) Agata Lankamer, Space jam, źródło: materiały organizatora

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.