szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

Przestrzenie ujawnione. Wystawa malarstwa Pawła Słoty w Galerii STALOWA

08.12.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

PRZESTRZENIE UJAWNIONE to pierwsza indywidualna wystawa krakowskiego artysty w Galerii STALOWA. Na wystawie zaprezentowane zostaną płótna przedstawiające pejzaże miejskie, w których artysta obrazuje zmienność, ruch i energię miasta. Oscyluje między dynamiką i fotograficznym zatrzymaniem.

„Cykl przestrzenie ujawnione pozwala mi rozwiązać założone problemy malarskie, poprzez własne wyobrażenia. Realizacja tego cyklu jest moim świadomym wyborem konwencji malarskiej oraz subiektywnym spojrzeniem na mój świat wewnętrzny. Każde płótno stało się osobną, intymną i indywidualną rzeczywistością, pełną różnych emocji i wielorakich wariantów rozwiązań pojęć struktury i przestrzeni, częściowo uzyskiwanych intuicyjnie, częściowo poprzez wiedzę i doświadczenie, lecz na pewno stanowiących moją osobistą wizje.” – Paweł Słota

Paweł Słota – Urodzony w 1989, Częstochowie, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka, aneks z rysunku w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej – Rzepeckiej. Zdobył m.in. stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2012 i Stypendium twórcze Fundacji Grazella im. Anny Marii Siemieńskiej dla wybitnych młodych twórców. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Wernisaż wystawy: 14 grudnia 2016,w godz. 19.00 – 21.00
Wystawa trwa: 14 grudnia 2016 – 15 stycznia 2017
Galeria STALOWA, ul. Stalowa 26, Warszawa
Czynna codziennie w godz. 12.00-19.00

fot. (góra) Paweł Słota, Pejzaż miejski XXVI, 2013, olej, płótno, 100×130 cm,

źródło: materiały organizatora

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: