szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Rynek sztuki bez tajemic

Galeria White Space Auction relacjonuje przebieg aukcji malarstwa Supernova 2

07.02.2017

Polska: aukcje

W ubiegły piątek odbyła się już kolejna licytacja domu aukcyjnego White Space Auction w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, gdzie galeria ma swoją stałą siedzibę. Ogromną popularnością cieszyła się wystawa przedaukcyjna prac, a na samą licytację 3 lutego także dopisała frekwencja. Ceny wywoławcze zaczynały się już od 700 złotych. Co dawało szansę na wylicytowanie licznych dzieł po atrakcyjnych cenach.

Obiecująca różnorodność i udane debiuty

Aukcja malarstwa Supernova 2 charakteryzowała się dużą różnorodnością prac. Zarówno abstrakcja, jak i figuracja, asamblaże, shaped canvas. Każdy znalazł dogodny dla siebie obraz zarówno pod względem formatu jak i kolorystyki. Osoby zainteresowane małymi formatami zwróciły szczególną uwagę na obraz Piotra Krysiaka „11.11.2016 – 15.11.2016” o wymiarach zaledwie 30 x 27 cm. Również wielkie formaty zostały docenione, o czym świadczy bardzo duże zainteresowanie dziełem Agaty Nowosielskiej „Złotko” o wymiarach 250 x 200 cm.

Artyści uznani i ciekawi młodzi twórcy

W ofercie aukcyjnej nie zabrakło dzieł uznanych artystów tj. Ivo Nikić, Izabela Chamczyk, Piotr Kossakowski. Tak samo duże zainteresowanie wzbudziły obrazy laureatów ostatnich przeglądów artystycznych. Prace tych artystów w ofercie aukcyjnej są dostępne jedynie na aukcjach malarstwa Galerii White Space Auction. Wśród nich można wymienić Macieja Raucha, Magdę Zarzycką, Noemi Staniszewską, czy też Pawła Jaskułę.

Wśród debiutów „aukcyjnych” odkrytych podczas aukcji malarstwa Supernova 2 znaleźli się też: Karolina Balcer, Weronika Michalska, Dominika Borys, Agata Nowosielska, Iwona Liegmann, Karolina Ciężkowska, Iwona Szpak-Pawłowska, Julia Deptuła, Paulina Jołda, Zofia Lelek.

Niestandardowe prace

Największe emocje wzbudziła licytacja wyjątkowej pracy Agaty Nowosielskiej pt. „Złotko” (2015). Nie często kolekcjonerzy mają szansę wylicytować wielkoformatowy obraz olejny (2,5 x 2 m) za tak przystępną cenę, która zaczynała się od kwoty wywoławczej 1500 złotych, a podczas licytacji osiągnęła wysokość 3000 złotych.

Szczęście dopisało również nabywcy obrazu Karoliny Balcer „Wzorcowy dom z wzorcowym balkonem” (2015), który wylicytował dzieło za 1200 złotych. Praca typu „shaped canvas” charakteryzuje się niestandardowym kształtem, który został przez artystkę opracowany na wzór domu mieszkalnego. Dzięki temu zabiegowi praca powieszona na ścianie do złudzenia przypomina bryłę trójwymiarową.

Nietypowym, okrągłym kształtem, charakteryzował się również obraz Dominiki Borys zatytułowany „Słońce II”, który został zakupiony za 1300 złotych. Praca o niebagatelnej średnicy 118 cm została wykonana w technice akrylu na płótnie na karton-gipsie i dzięki swej ciepłej, słonecznej kolorystyce emanuje spokojem i harmonią.

Obraz Iwony Liegmann „Marchewki zniknęły” (2010) opatrzony ręcznie wykonanym haftem na płótnie, który został wylicytowany za 2400 złotych. Technika i tematyka dzieła są charakterystyczne dla twórczości artystki, która w swojej pracy wykorzystuje gotowe materiały kojarzące się z jarmarczną estetyką i z nich tworzy wielopostaciowe, baśniowe narracje.

Kolejna szansa na najnowsze prace

Aukcja Supernova 2 była również okazyjna dla nabywców, którym nie udało się podczas pierwszej grudniowej aukcji White Space Auction wygrać licytacji wypatrzonych artystów. Po raz drugi pod młotkiem znalazły się prace m.in. prace Ady Jarzębowskiej, Uli Julii, Pawła Myszki, Aleksandry Mysiorskiej, Henryka Zagórskiego, Joanny Cisek, Agaty Lankamer, Violi Tycz, Dominika Smolika, czy też Joanny Zdzienickiej – laureatki Grand Prix w prestiżowym konkursie na Najlepsze Dyplomy Polskich Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2009).

Zakup oryginalnej sztuki na aukcji White Space Auction to dobra decyzja

Podsumowując sukces sprzedaży aukcji malarstwa Supernova 2 można powołać się na słowa jednego z obecnych uczestników: „Udział w aukcji Supernova 2 był dobrą decyzją. Po raz pierwszy odważyliśmy się na zakup dzieł młodych, wartościowych artystów i nie spodziewaliśmy się, że uda nam się nabyć aż 3 obrazy po tak okazyjnych stawkach”.

Warto przyglądać się kolejnym aukcjom i ofertom galerii sztuki White Space Auction, które zapowiadają się równie obiecująco.

Zapisując się do newslettera na www.whitespace.auction można zamówić do domu bezpłatny katalog z wyborem ponad 60 obrazów i grafik dostępnych na następnej aukcji galerii White Space Auction.

Kolejna aukcja odbędzie się już 10 marca w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa.


WHITE SPACE AUCTION
Dom Aukcyjny i Galeria Sztuki Współczesnej

Katarzyna Kowalska
prasa@whitespace.auction
511 158 510
Centrum Kreatywności Targowa
Ul. Targowa 56, 03-733 Warszawa

www.whitespace.auction
facebook.com/whitespaceauction

 

fot. (góra) materiały organizatora

Rynekisztuka.pl

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Jeden komentarz do “Galeria White Space Auction relacjonuje przebieg aukcji malarstwa Supernova 2”

  1. Arimaz

    Nie wiedziałam, że tak bardzo można manipulować rzeczywistością. Jeżeli sukcesem sprzedaży nazywacie Państwo niesprzedane 34 prace spośród 57 wystawionych na licytacji (a te, które się sprzedały niemal wszystkie poszły za ceny wywoławcze) to ja od dzisiaj przestaję Was czytać gdyż artykuły macie chyba wyłącznie sponsorowane. Wyniki sprzedaży piątkowej aukcji jeszcze przez miesiąc do sprawdzenia i wyciągnięcia wniosków tutaj: http://www.artinfo.pl/pl/katalog-aukcji/katalog/white-space-auction-i-dom-aukcyjny-i-galeria-sztuki-wspolczesnej/aukcja-malarstwa-supernova-2/

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.