szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Tchórzewski

Artysto – aplikuj!

08.02.2017

Aktualności, Magazyn

Sklep rynekisztuka

Zimowym miesiącom bieżącego roku towarzyszy mnóstwo interesujących ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeń artystycznych, w których warto wziąć udział zarówno przez wzgląd na ich wysoki prestiż, jak i oferowane atrakcyjne nagrody. Z wyselekcjonowanej listy konkursów z pewnością wybiorą coś dla siebie początkujący studenci wyższych szkół artystycznych, rysownicy, graficy, malarze, fotograficy, artyści multimedialni, twórcy instalacji czy osoby zajmujące się projektowaniem.

WILDLIFE ARTIST OF THE YEAR 2017

Organizator: David Shepherd Wildlife Fundation
Termin: 20-02-2017
Dziedzina: malarstwo, rzeźba, rysunek, technika mieszana
Opłata: dla osób w wieku 17-25 lat oraz powyżej 60 lat – 10 funtów, dla pozostałych – 25 funtów

Opis: Konkurs skierowany jest do indywidualnych twórców od 17 roku życia. Uczestnicy mogą zgłosić maksymalnie 5 prac, wykonanych dowolną techniką artystyczną (za wyjątkiem fotografii). Tematyka dzieł powinna dotyczyć przyrody, pejzażu lub fauny i flory. Główny zwycięzca otrzyma nagrodę 10 tysięcy funtów, zdobywca drugiego miejsca – 1 tysiąc funtów, zaś uczestnicy wyróżnieni w danych kategoriach zostaną nagrodzeni kwotą 500 funtów.

Strona konkursu: http://www.davidshepherd.org/way/


YOUNG PACKAGE 2017

Organizator: CzechDesign.cz.
Termin:25-03-2017
Dziedzina: design
Opłata: brak

Opis: Young Package jest corocznym, międzynarodowym konkursem adresowanym do studentów oraz projektantów form użytkowych do 30 roku życia, polegającym na stworzeniu własnego projektu opakowania. Tematem tegorocznej edycji jest zwrot: „Open & Play”, który odnosi się do projektu opakowania zrealizowanego dla zabawki dla dzieci w ten sposób, aby zachęcało ono do zabawy. Prace powinny zostać wykonane z falistego lub gładkiego kartonu, bądź innych materiałów papierowych powszechnie wykorzystywanych w projektowaniu opakowań. Główne nagrody pieniężne zagwarantowane przez organizatora wynoszą kolejno: za miejsce I – 1 100 euro, II – 370 euro, III – 250 euro.

Strona konkursu: http://young-package.com/


VAA 34TH JURIED OPEN EXHIBITION

Organizator: Visual Arts Alliance
Termin: 26-03-2017
Dziedzina: dowolne medium (poza sztuką wideo)
Opłata: 60 dolarów

Opis: Konkurs adresowany jest do wszystkich artystów powyżej 18 lat. Wybrane prace zostaną zaprezentowane na wystawie odbywającej się od 1 maja do 3 czerwca w Spring Street Studios. Wystawiane obiekty mogą być zrealizowane w dowolnej technice artystycznej (poza pracami wideo). Zwycięzca otrzyma nagrodę wysokości 3 tysięcy dolarów.

Strona konkursu: https://form.jotform.com/VAAPresident/34th-juried-open-exhibition


COROCZNY KONKURS ARTYSTYCZNY „THE ARTIST’S MAGAZINE”

Organizator: The Artist’s Magazine
Termin: 03-04-2017
Dziedzina: malarstwo
Opłata: brak

Opis: „The Artist’s Magazine” ogłasza konkurs dla artystów z całego świata posługujących się dwuwymiarowym medium. Uczestnicy mogą zgłaszać prace malarskie wykonane w rozmaitych technikach, w tym również kolaże (materiał nie może jednak odstawać od płótna powyżej cala). Realizacje oceniane będą w 5 głównych kategoriach, na które składa się: portret, martwa natura, pejzaż, abstrakcja, a także przedstawienie dzikiej przyrody. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne wysokości, kolejno, za miejsce I – 2,5 tysiące dolarów (5 nagród), za II – 1,25 tysiąca dolarów (5 nagród), za III – 750 dolarów (5 nagród), a także publikację w „The Artist’s Magazine”.

Strona konkursu: http://www.artistsnetwork.com/competitions/the-artists-magazine-annual-art-competition


YICCA 16/17 MIĘDZYNARODOWY KONKURS SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Organizator: Moho Aps Association
Termin: 15-03-2017
Dziedzina: wszystkie dziedziny artystyczne
Opłata: 40 euro

Opis: Moho Aps Association zaprasza artystów indywidualnych oraz grupy artystyczne z całego świata do uczestnictwa w konkursie oraz wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w Rooster Gallery w Wilnie w dniach od 1 do 14 czerwca 2017 roku. Uczestnicy mogą zgłaszać prace wykonane w rozmaitych technikach artystycznych, również realizacje wideo, instalacyjne oraz performatywne. Dla zdobywcy I miejsca przewidziana jest nagroda pieniężna wysokości 3 tysięcy euro, zaś laureat miejsca II zostanie wyróżniony kwotą 1 tysiąca euro. Ponadto, wystawie pokonkursowej, w której udział weźmie grupa wyselekcjonowanych przez jury artystów, towarzyszyć będzie katalog wydarzenia, dostępny instytucjom kultury uczestniczącym w przedsięwzięciu.

Strona konkursu: http://yicca.org/en/view/faq


THE HUMANITY PHOTO AWARDS 2017

Organizator: China Folklore Photographic Association
Termin: 15-04-2017
Dziedzina: fotografia
Opłata: brak

Opis: Odbywający się począwszy od 1998 roku co dwa lata, skierowany do artystów z całego świata, konkurs fotograficzny koncentruje się przede wszystkim na prezentowaniu obrazu rozmaitych społeczności lokalnych, ich obrzędowości i zwyczajów, a także ubioru i architektury. Autorzy mogą zgłaszać 3 zestawy zdjęć, przy czym każdy z nich powinien składać się z 8-14 fotografii. 6 zwycięzców otrzyma nagrodę pieniężną wysokości 2 tysięcy dolarów. Ponadto, organizatorzy zapewnią laureatom podróż do Chin, aby mogli oni uczestniczyć w ceremonii rozdania nagród oraz w wydarzeniach towarzyszących konkursowi, trwających od 3 do 6 dni.

Strona konkursu: http://www.hpa.org.cn/


SAN SEBASTIAN FESTIVAL POSTER COMPETITION 2017

Organizator: San Sebastian Festival Poster
Termin: 20-02-2017
Dziedzina: plakat
Opłata: brak

Opis: Organizatorzy proponują twórcom z całego świata wzięcie udziału w konkursie online na plakat reprezentujący 5 sekcji 65. edycji San Sebastian Festival Poster, wśród których znajdują się takie kategorie, jak: New Directors, Horizontes Lationos, Zabaltegi – Tabakalera, Pearls oraz Culinary Zinema. Autorzy mogą zgłosić nieograniczoną ilość prac dla każdej spośród 5 kategorii. Laureaci otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 1 tysiąca dolarów za każdą zwycięską realizację.

Strona konkursu: https://www.sansebastianfestival.com/postercompetition/


THE StArt AWARD 2017

Organizator: BoekieBoekie
Termin: 01-03-2017
Dziedzina: ilustracja
Opłata: 26,95 euro

Opis: Holenderski magazyn dla dzieci, BoekieBoekie, zaprasza studentów uczelni artystycznych oraz debiutujących ilustratorów (osoby, które ukończyły studia wcześniej niż 1 sierpnia 2011 roku nie są uprawnione do udziału w konkursie) do udziału w konkursie ilustratorskim. Uczestnicy powinni zgłosić minimum 5 prac dla co najmniej 2 tekstów napisanych na potrzeby konkursu, w tym co najmniej 2 niewielkich rozmiarów ilustracje, ilustrację do wykorzystania na ulotce, dużą ilustrację, która znajdzie się na okładce magazynu, a także ilustrację pejzażową formatu A5, zaprojektowaną dla kalendarza BoekieBoekie 2017-2019. Główna nagroda wynosi 750 euro, nagroda za zajęcie miejsca II – 250 euro, zaś III – 150 euro. Oprócz tego przyznawana jest nagroda dziecięcego jury (500 euro), a także nagroda publiczności (100 euro). Prace wszystkich nominowanych zostaną ponadto opublikowane w BoekieBoekie.

Strona konkursu: http://www.startaward.org/


KONKURS NA IDENTYFIKACJĘ WIZUALNĄ DOROCZNEJ NAGRODY SARP „DYPLOM ROKU”

Organizator: Stowarzyszenie Architektów Polskich, Oddział Wrocław
Termin: 06-03-2017
Dziedzina: grafika, identyfikacja wizualna
Opłata: Brak

Opis: Nagroda SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku” jest najważniejszym wyróżnieniem, jakie otrzymać może magisterska praca dyplomowa obroniona na polskiej uczelni architektonicznej. Do konkursu należy zgłosić propozycję identyfikacji wizualnej, składającą się na: logo i logotyp, skrót nazwy „Dyplom Roku SARP im. Zbyszka Zawistowskiego”, szablon strony korespondencyjnej (nagłówek i stopka), szablon na plakat, szablon na dyplom wręczany w konkursie, statuetkę. Konkurs ma charakter otwarty. Nagroda zapewniona zwycięzcy wynosi kolejno za III miejsce – 2 tysiące złotych, za II miejsce – 4 tysiące złotych, za I miejsce – 6 tysięcy złotych.

Strona konkursu: wroclaw.sarp.org.pl/pl/news/konkursy/konkurs-na-identyfikacje-wizualna-dorocznej-nagrody-sarp-dyplom-


KONKURS NA PROJEKT I WYKONANIE RZEŹBY/INSTALACJI PLENEROWEJ

Organizator: Prezydent Miasta Kołobrzeg
Termin: 01-05-2017
Dziedzina: rzeźba, instalacja
Opłata: brak

Opis: Konkurs adresowany jest przede wszystkim do studentów szkół artystycznych, artystów plastyków, pracowni artystycznych, a także firm zajmujących się projektowaniem obiektów małej architektury. Polega on na zaprojektowaniu i wykonaniu wolnostojącego obiektu plenerowego, wpisującego się w pejzaż terenu zielonego przy ul. Obrońców Westerplatte w Kołobrzegu. Konkurs nie określa tematyki ani techniki wykonania prac. Jedynym warunkiem jest zastosowanie materiału trwałego, odpornego na niekorzystne warunki atmosferyczne. Zgłoszenie kandydatów powinno zawierać część graficzną oraz opisową. Nagrodą za projekt i wykonanie zwycięskiego obiektu wynosi 50 tysięcy złotych brutto.

Strona konkursu: www.kolobrzeg.pl/samorzadowy-serwis-informacyjny/1698-konkurs-na-projekt-i-wykonanie-rzezby-instalacji-plenerowej


IX TRIENNALE POLSKIEGO RYSUNKU WSPÓŁCZESNEGO W LUBACZOWIE

Organizator: Muzeum Kresów w Lubaczowie
Termin: 15-05-2017
Dziedzina: rysunek
Opłata: 100 złotych

Opis: W ramach Triennale organizowany jest konkurs skierowany do artystów profesjonalnych, a także ekspozycja pokonkursowa, której towarzyszyć będzie katalog, zawierający prace nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy. Prezentacja prac konkursowych odbędzie się w Galerii Oficyna przy Muzeum Kresów w Lubaczowie, a także, w ramach programu promocji Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego, w innych instytucjach polskich i zagranicznych. Uczestnicy mogą składać maksymalnie trzy sygnowane prace, zrealizowane w dowolnej technice rysunkowej, wykonane w latach 2014-2017, których format nie przekracza 100 cm x 70 cm. Nagroda Grand Prix wynosi 15 tysięcy złotych, zaś I nagroda – 8 tysięcy złotych, II – 6 tysięcy złotych, III – 4 tysiące złotych. Przewidziane jest również nadanie 10 wyróżnień honorowych.

Strona konkursu: www.muzeumkresow.eu/triennale-rysunku/2017


KONKURS NA IDENTYFIKACJĘ WIZUALNĄ XVIII MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PIANISTYCZNEGO IM. FRYDERYKA CHOPINA

Organizator: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Termin: 10-04-2017
Dziedzina: identyfikacja wizualna
Opłata: brak

Opis: Organizatorzy przedsięwzięcia zapraszają osoby powyżej 18 roku życia do uczestnictwa w, przebiegającym w dwóch etapach, konkursie na identyfikację wizualną XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Pierwszy etap, który wyłoni najwyżej trzech autorów, polega na wykonaniu grafiki w symbolicznej sferze odnoszącej się do osoby kompozytora oraz długoletniej tradycji konkursu. W drugim etapie uczestnicy do 31-05-2017 roku będą zobowiązani zaprezentować całość elementów składających się na identyfikację wizualną. Zdobywca I miejsca otrzyma nagrodę równą 30 tysiącom złotych, II – 10 tysięcy złotych, zaś III – 7 tysięcy złotych.

Strona konkursu: pl.chopin.nifc.pl/institute/grafika/info


7. MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA FORMĘ PRZESTRZENNĄ

Organizator: Fundacja Wspólnota Gdańska oraz Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
Termin: 15-05-2017
Dziedzina: rzeźba, instalacja
Opłata: Brak

Opis: Konkurs adresowany jest do profesjonalnych artystów rzeźbiarzy oraz architektów, a także studentów wydziałów rzeźby i architektury wszystkich uczelni wyższych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Tematem zgłaszanych rzeźb i instalacji przestrzennych powinna być szeroko rozumiana idea wolności. Organizatorzy przyznawać będą nagrody w kategorii projektów trwałych form przestrzennych (I miejsce – 5 tysięcy złotych, statuetka, dyplom, II i III miejsce – 2 tysiące złotych, statuetka, dyplom) oraz nietrwałych instalacji artystycznych (I miejsce – 3 tysiące złotych, statuetka, dyplom, II i III miejsce – statuetki, dyplomy).

Strona konkursu: www.rozdrozawolnosci.pl/index.php?strona=aktualnosci&ida=60


KONKURS NA PLAKAT FESTIWALU POLSKICH SZTUK WSPÓŁCZESNYCH R@Port

Organizator: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni
Termin: 15-03-2017
Dziedzina: plakat, grafika
Opłata: Brak

Opis: Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie na plakat 12. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Jego projekt obejmować powinien grafikę, logotyp Teatru Miejskiego w Gdyni, logotyp Miasta Gdynia oraz tekst: 12. Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port 20-27 maja 2017. Każdy z uczestników ma prawo zgłosić 3 projekty. Nagrodą dla zwycięzcy jest kwota wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Strona konkursu: www.teatrgombrowicza.art.pl/?action=news&nid=675


MŁODZI NA START 2017

Organizator: Burda Media Polska Sp. z o. o.
Termin: 12-05-2017
Dziedzina: design
Opłata: Brak

Opis: Konkurs skierowany jest do studentów kierunków związanych z wzornictwem przemysłowym, osób interesujących się wzornictwem przemysłowym, zawodowych projektantów lub nieformalnych grup projektowych działających na rynku nie dłużej niż 5 lat. Tematem przedsięwzięcia jest projekt przemyślanych pod względem funkcji, formy i dobranych materiałów mebli dostosowanych do niewielkich przestrzeni mieszkalnych. Uczestnicy mogą zgłaszać projekty powstałe w ciągu ostatnich 3 lat i nieuczestniczące wcześniej w innych konkursach. Główna nagroda wynosi 10 tysięcy złotych.

Strona konkursu: mlodzinastart.elle.pl/konkurs/index


IV PIOTRKOWSKIE BIENNALE SZTUKI

Organizator: Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie
Termin: 28-02-2017
Dziedzina: malarstwo, grafika, fotografia, wideo, instalacja
Opłata: 50 złotych

Opis: Każda pełnoletnia osoba czynnie uprawiająca sztukę zgłosić może do konkursu maksymalnie 3 prace z zakresu malarstwa, grafiki, fotografii, wideo, instalacji, a także realizacje intermedialne. Tematem przewodnim jest hasło: „Nowy człowiek? Stare prawdy, czy nowe mity?”.

Strona konkursu: odaart.pl/?post_type=wydarzenie&p=2795


NOWY OBRAZ/NOWE SPOJRZENIE – O NAGRODĘ ARTYSTYCZNĄ UAP

Organizator: Wydział Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
Termin: 03-03-2017
Dziedzina: malarstwo
Opłata: brak

Opis: Konkurs adresowany jest do studentów malarstwa od drugiego roku studiów na państwowych wyższych uczelniach plastycznych w Polsce, a także do absolwentów tego kierunku z lat 2014 i 2015. Każdy z uczestników ma prawo zgłosić od 1 do 6 obrazów zrealizowanych w dowolnej technice malarskiej, pochodzących z lat 2015-2017. Zwycięzcom przyznawana jest Nagroda Artystyczna UAP w wysokości 10 tysięcy złotych oraz Nagroda Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim o wartości 3 tysięcy złotych.

Strona konkursu: nowyobraz.uap.edu.pl/


16. EDYCJA KONKURSU ARTYSTYCZNA PODRÓŻ HESTII

Organizator: Fundacja Artystyczna Podróż Hestii z siedzibą w Sopocie
Termin: 24-03-2017
Dziedzina: malarstwo, grafika, rzeźba, instalacja, fotografia, sztuka cyfrowa, performance
Opłata: brak

Opis: W konkursie mogą brać udział studenci III, IV i V roku studiów artystycznych polskich uczelni wyższych, którzy zgłoszą jedną, wykonaną w dowolnej technice pracę. Po wyborze finalistów przez jury, uczestnicy zobowiązani są wysłać oryginał realizacji. Główną nagrodą konkursu jest miesięczny pobyt w Nowym Jorku (organizator opłaca bilet lotniczy w obie strony, pokrywa koszty wizy i ubezpieczenia podczas całego pobytu, a także zapewnia kieszonkowe wysokości 4 tysięcy dolarów), a także stanowiąca zwieńczenie odbytej rezydencji wystawa laureata prac, zrealizowana najpóźniej do 30 kwietnia 2018 roku. Drugą nagrodę stanowi miesięczny pobyt w Walencji (organizator opłaca bilet lotniczy w obie strony, pokrywa koszty wizy i ubezpieczenia podczas całego pobytu, a także zapewnia kieszonkowe wysokości 1,5 tysiąca euro) oraz wystawa twórczości artysty (do 30 kwietnia 2018 roku). Dodatkowym wyróżnieniem jest Nagroda Specjalna Prezesa Grupy ERGO Hestia, polegająca na współpracy przy projekcie koncepcji wizualnej Raportu Rocznego Grupy ERGO Hestia na warunkach uregulowanych odrębnymi umowami.

Strona konkursu: zgloszenie.artystycznapodrozhestii.pl/Konkurs2017

Informacje o wystawach pochodzą z materiałów prasowych zamieszczonych na stronach poszczególnych galerii i instytucji.

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.