szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

6 Aukcja Sztuki XXI wieku 18 lutego w Sopockim Domu Aukcyjnym

13.02.2017

Aktualności, Polska: aukcje

W sobotę 18 lutego o godzinie 17 w Sopocie, odbędzie się kolejna Aukcja Sztuki XXI wieku. Organizatorzy przygotowując licytacje z tej serii zwracają uwagę przede wszystkim na wysoką jakość prezentowanych prac oraz ich różnorodność. W ofercie odnaleźć można więc dzieła charakteryzujące się szerokim wachlarzem stylistyk – od prac abstrakcyjnych po figuralne.


Wśród 54 obiektów aukcyjnych warto zwrócić szczególną uwagę na kilka z nich. Jedną z takich prac jest „Suknia” (poz. 6) pędzla Ivo Nikicia, która jest bardzo charakterystyczna dla tego twórcy – malowana lekko, oszczędna w formie i „nieoczywista”. Warto podkreślić, że prezentowana była na jego indywidualnej wystawie w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (2013).
Niezwykle ciekawy jest także obraz Rafała Borcza, który na 6 Aukcji Sztuki XXI wieku prezentuje jeden ze swoich najnowszych obrazów zatytułowany „Krajobraz z łódką” (poz. 40). Jest to wyjątkowo nastrojowa kompozycja inspirowana bieszczadzką przyrodą, która od wielu lat jest główną bohaterką jego sztuki. Tym co zdecydowanie przyciąga w tej pracy jest światło – białe, miękkie, lekko zamglone nadające obrazowi szczególnego, melancholijnego charakteru.
Wśród debiutujących artystów na Aukcjach Sztuki XXI wieku warto przyjrzeć się pracom Veroniki Moshnikovej (poz. 24), Michaliny Czurakowskiej (poz. 27) oraz Michała Rybińskiego (poz. 33).
W ofercie nie zabraknie też artystów już dobrze Państwu znanych i docenianych jak Mateusz Maliborski (poz. 4), czy Sonia Ruciak (poz. 35), a także trójka absolutnych rekordzistów dotychczasowych Aukcji Sztuki XXI wieku, czyli Adam Bakalarz (poz. 15), Katarzyna Kołtan (poz. 29) i Sandra Arabska (poz. 50).

6 Aukcja Sztuki XXI wieku – Katalog prac

Czas: 18 lutego 2017, godz. 17
Miejsce: Sopocki Dom Aukcyjny, ul. Boh. Monte Cassino 43, Sopot
Wystawa przedaukcyjna: od 4 lutego
Wszystkie ceny wywoławcze 1500 zł
kontakt: Dilan Abdulla, Katarzyna Dąbrowska, Dorota Kulawczuk-Szostek, tel.: 58 551 22 89, 603 890 001, e-mail: modern@sda.pl

fot. (góra) Adam Bakalarz, FL3, 2016, akryl, płótno, 120 x 160 cm, źródło: materiały prasowe organizatora

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.