szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
AM warsztaty

Galeria Varietes: Jaki jest KIERUNEK sztuki?

17.02.2017

Polska: wydarzenia

Jak napisał kiedyś Martin Heidegger Artysta jest źródłem dzieła. Dzieło jest źródłem artysty. Żadnego z nich nie ma bez drugiego. Dodać warto, że artysta musi być jeszcze sobą, indywidualnym twórcą, zasłuchanym w siebie oraz analizującym świat przez pryzmat swoich przeżyć i doznań. Jeśli jest szczery, stworzy dzieło prawdziwe, które przemówi do odbiorców. Oglądający, wyczulony już na wszechobecny fałsz i zakłamanie świata wokół, zawsze wyczuje każdy nawet najdrobniejszy element nieprawdy. Bo też i po co tworzyć sztukę nieszczerą?

Twórcy współdziałający w ramach Grupy Kierunek są różnorodni. Działają w różnych technikach, stylach i konwencjach. Wyrażają siebie, swoje przekonania i prawdy o świecie, który poznają nieustannie. Od momentu powstania grupy w 2015 roku aż do rozpoczynającej się właśnie wystawy każdy z nich kontynuuje poszukiwania na swojej własnej ścieżce, równocześnie nie rezygnując z wymian opinii, rozmów z kolegami. W ten sposób powstają emocjonalne pejzaże Oryszyn, surrealizujące prace Aleksandry Tropisz-Alexit czy graficzne kompozycje w czerni i bieli Jagny Safińskiej. Różnorodność koncepcji sprawia, że ekspozycja malarstwa Kierunku staje się nieustannym odkrywaniem nowych elementów. Członkowie grupy udowadniają, że w ramach społeczności artystycznej nie trzeba mówić jednym głosem, nawiązywać czy cytować. Warto zachować własny charakter, przy jednoczesnym otwarciu oczu szeroko na świat i innych ludzi. Tylko wtedy uda się zauważyć wspólny mianownik w szczerości lirycznych pejzaży Zbigniewa Matyska, z ekspresyjnym postrzeganiem przyrody przez Elżbietę Czerwińską. A jakie kierunki jeszcze można wyznaczyć? Zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji w Hotelu Logos w Krakowie i poszukania ich samodzielnie, pośród dzieł sztuki.

GRUPA KIERUNEK – wystawa malarstwa (organizatorzy: Galeria Varietes, Hotel Logos w Krakowie; wernisaż 18.02 (sobota), godz. 18:00, Hotel Logos, ul. Szujskiego 5, Kraków)

Autor tekstu: Aleksandra Madej, kurator wystawy

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

to cię powinno jeszcze zainteresować:

Rynek i sztuka

/

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: