szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Ruszyła 36 edycja najchętniej uczęszczanych targów sztuki, ARCOMadrid 2017

23.02.2017

Aktualności, Świat: wydarzenia

22 lutego w Madrycie rozpoczęła się 36 edycja międzynarodowych targów sztuki ARCOMadrid 2017, czyniąc jedną z największych stolic artystycznych Europy jeszcze atrakcyjniejszą dla pasjonatów sztuki. Wydarzenie, które gości w tym roku około 200 galerii potrwa do 26 lutego.

Trwające od 22 lutego w hiszpańskiej stolicy sztuki targi ARCOMadrid 2017 zgromadziły w tym roku około 200 galerii z 27 krajów świata, w tym z Argentyny, tegorocznego gościa wydarzenia. Madryckie targi posiadają obecnie status jednej z najchętniej odwiedzanych imprez kulturalnych na świecie, o czym może świadczyć imponująca ilość widzów w 2015 roku, która osiągnęła liczbę 92 tysięcy. Wśród tegorocznych wystawców znalazła się między innymi galeria Hauser&Wirth z Zurychu, paryska galeria Lelong, berlińska instytucja Barbara Wien, czy też londyńska Lisson Gallery.

Argentyna, która jest tegorocznym gościem honorowym targów, zaprezentowała 12 wystawców, wśród których pojawiły się takie galerie, jak Cosmocosa, Isla Flotante, Jorge Mara La Ruche, Nora Fish, czy Vasari. Wyselekcjonowane przez niezależnego kuratora Inés Katzenstein instytucje zaprezentowały prace takich artystów, jak Marcelo Pombo, Alberto Greco, Kasuya Sakai, Eduardo Stupia, Fabio Kacero oraz Sol Pipkin.

 

Dla uczestników ARCOMadrid 2017 roku przewidziano możliwość uczestnictwa w licznych dyskusjach, wykładach, warsztatach oraz pokazach. Do wartych uwagi wydarzeń należała przede wszystkim środowa rozmowa z Julio Le Parc, argentyńskim artystą działającym w nurcie op-artu i sztuki kinetycznej.

ARCOMadrid 2017 potrwa do 26 lutego bieżącego roku.

fot. (góra) Julio Le Parc, Modulation 679, 1984, źródło: Christie’s

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.