szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Młodzi, zdolni, obiecujący. White Space Auction relacjonuje aukcję malarstwa SUPERNOVA 3

21.03.2017

Aktualności, Polska: aukcje

Już po raz trzeci w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie odbyła się aukcja malarstwa zorganizowana przez dom aukcyjny i galerię sztuki współczesnej White Space Auction. Emocjonująca licytacja miała miejsce w piątek, 17 marca, gdzie pod młotkiem znalazło się 70 dzieł najbardziej obiecujących twórców reprezentujących najnowsze kierunki w sztuce.

Uznane w oczach kolekcjonerów
Licytacja niejednej pracy zakończyła się przebiciem ceny wywoławczej. Wśród nich można wymienić obraz „Pokój z widokiem” Jarosława Wójcika (cena wylicytowana 1600 złotych). Nabywca tego obrazu miał powód do radości, ponieważ prace tego artysty nieczęsto znajdują się w ofertach aukcyjnych w Polsce. Długo wyczekiwaną, 67 pozycją, okazał się być obraz Piotra Urbanka „Mgławice i Kobiety”, który został zakupiony za 1300 złotych. Uznanie również zdobył klasyk sztuki najnowszej Wojciech Ćwiertniewicz, którego najnowszy obraz „Bez tytułu” został wylicytowany za okazyjną cenę 900 złotych.


Supernowe rozwiązania
White Space Auction w swojej ofercie przełamało utarte schematy w doborze prac. Dowodem jest wieloelementowy obraz Magdaleny Leśniak „Herb 1” z licznymi makro ujęciami przedmiotów codziennego użytku (cena wylicytowana: 1500 złotych), czy też dyptyk Anity Welter„Czas komety” – dwa płótna o formacie okręgu i mniejszym elemencie o kształcie rombu. Urszula Kozieł w swojej pracy „Spokojnie” połączyła blejtramy i tym samym stworzyła niestandardową abstrakcyjną formę. Ów rozwiązanie zwróciło uwagę nabywców, co zaowocowało zakupem dzieła. W tym miejscu również nie sposób nie wspomnieć o wieloelementowym obrazie „Cyjankowe róże twej miłości” Jagody Dobeckiej – artystki, która na stałe gości w ofertach aukcyjnych.


Supernowe prace
Wszystkie aukcje malarstwa z cyklu Supernova charakteryzują się wyselekcjonowaną ofertą reprezentującą najnowsze kierunki w sztuce. Również w przypadku piątkowej aukcji Supernova 3 nie zabrakło prac uzdolnionych artystów, które powstały już w 2017 roku i prosto z pracowni twórców znalazły się pod młotkiem aukcjonera White Space Auction. Należy tu wspomnieć o najnowszym dyptyku Dominika Smolika; obrazie Wojciecha Ćwiertniewicza ukazującym charakterystyczne dla tego artysty abstrakcyjne okręgi; nietypowej abstrakcji Aleksandry Mysiorskiej; tętniącym życiem dziele Anny Jarzymowskiej; obrazie „Dzika Ekspresja – trzy postacie” Macieja Cieśli, który ukazuje zupełnie nowy, inny styl artysty; hipnotyzującej abstrakcji Jagody Dziewianowskiej przypominającą mandalę; „Obiedzie na Rzeźnickiej” Edyty Kowalewskiej – akrylu szytym na płótnach; oraz o charakterystycznej kompozycji Iwony Gabryś i Piotra Urbanka. Nabywcy mieli w czym wybierać.


Z myślą o drugim człowieku
Dobroczynność jest na stałe wpisana w misję White Space Auction od początku działalności galerii. Zakupując obrazy podczas aukcji malarstwa Supernova 3 nabywcy mogli wybrać jedną z trzech fundacji – Polskiej Akcji Humanitarnej, Fundacja Alivia i Omenaa Mensah Foundation, którą chcieliby wesprzeć nabywając obraz na aukcji. To właśnie 1% ze sprzedaży każdego obrazu zostanie przeznaczony na cele dobroczynne i wywoła radość również u tych, najbardziej potrzebujących wsparcia.
Następna aukcja Supernova, pełna nowości i niespodzianek, odbędzie się pod koniec kwietnia w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.

www.whitespace.auction/

fot. (góra): fotorelacja z przebiegu Aukcji SUPERNOVA 3, źródło: materiały prasowe organizatora

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.