szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Najnowsze wydanie magazynu „Artysta i sztuka”

06.06.2017

Magazyn

Kolejny numer gotowy, więc serwujemy Wam nowe, 22. wydanie magazynu Artysta i Sztuka.

W tym numerze wybieramy się dwukrotnie za granicę: odwiedziliśmy Australię, a  dokładnie pracownię znanego na całym świecie akwarelisty Josepha Zbukvica, który zdradza nam sekrety swojej pracy oraz ruszyliśmy na Białoruś, aby z Vladimirem Vilenchytsem porozmawiać o ponadczasowym charakterze pejzażu i martwej natury.

Następnie wróciliśmy do kraju, żeby zanurzyć się w kolorowym klimacie obrazów Andrzeja Umiastowkiego. Nie zapomnieliśmy o młodym pokoleniu artystów, malarzy, które reprezentowane jest w tym numerze  przez Tomasza Poznysza i Jana Szczepkowskiego. Jak zawsze znajdą coś dla siebie wielbiciele fotografii – Agnieszka Prusak opowie nam o swoich nowych projektach, a po krótkiej przerwie wracamy do tematu street artu i prezentujemy sylwetkę NeSpoon, jej murale i instalacje, których głównym motywem jest koronka.

W dziale „punkt widzenia” Marcin Kołpanowicz przybliży nam temat realizmu fantastycznego, który od dłuższego czasu zyskuje w Polsce na znaczeniu. Oczywiście nie mogło zabraknąć działu „wielcy artyści” w którym przedstawiliśmy sylwetkę Claude’a Moneta. Na koniec w dziale „muzea i galerie” pierwsza część artykułu na temat paryskiego muzeum Luwr i jego historii.  Jak zwykle nie zbraknie także relacji i zapowiedzi najciekawszych wydarzeń ze świata sztuki.

Życzymy udanej i inspirującej lektury!

 

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów