szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

W jakiego artystę warto inwestować – Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017

08.06.2017

Aktualności

Jury najbardziej prestiżowego 43. Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa „Bielska Jesień 2017” wyłoniło spośród 700 artystów czołówkę do II etapu. Wśród nich znalazł się Michał Gątarek, Klaudia Ka i Katarzyna Kukuła. Prace artystów można nabyć już dziś w Galerii White Space Auction.

„Bielska Jesień” – szansa dla artystów, gratka dla kolekcjonerów

Historia „Bielskiej Jesieni” liczy już 55 lat. Przez ponad 30 lat „Bielska Jesień” odbywała się w cyklu corocznym, od 1995 roku – co dwa lata, co znalazło odbicie w używanej od 2005 roku nazwie Biennale Malarstwa. Otwarta od dwóch edycji formuła konkursu przyciąga wielu artystów malarzy – zarówno absolwentów wyższych szkół artystycznych, jak też osoby z dorobkiem wykazujące się aktywnością artystyczną. Laureatami Grand Prix Bielskiej Jesieni zostali tacy artyści, jak: Andrzej Szewczyk, Waldemar Duda, Wojciech Leder, Wilhelm Sasnal, Grzegorz Wnęk, Karolina Zdunek, Wojciech Kubiak i Lidia Krawczyk, Kamil Kuskowski, Jakub Ciężki. Dziś są oni uznanymi twórcami, których twórczość jest na stałe zapisana na kartach polskiej historii sztuki najnowszej. Wieloletnia tradycja konkursu nadaje mu prestiżu, stąd od razu po wynikach nagrodzeni artyści dostają liczne zaproszenia współpracy od uznanych galerii sztuki a ich obrazy są w centrum zainteresowania licznych kolekcjonerów.

KLAUDIA KA

Klaudia Ka w 2008 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem Europejskiej Akademii Sztuk na Wydziale Malarstwa u prof. Barbary Szubińskiej i aneks z projektowania graficznego u Mieczysława Wasilewskiego. W 2015 roku odbyła miesięczną rezydencję artystyczną Palette People Artists Residency, Vagamon, Kerala, Indie. W 2016 roku uczestniczyła w Międzynarodowych Spotkaniach Twórczych we Włoszech i 53. Międzynarodowej Kolonii Artystycznej w Macedonii. „Oczyszczam i upraszczam kompozycje obrazów zestawiając równocześnie portret człowieka z naturą – chcąc dać postaciom przestrzeń dla tej dzikości, dla prawdziwego bycia sobą.” Klaudia Ka Artystka zajmuje się malarstwem figuratywnym, narracyjnym. W swoich pracach porusza tematy związane z relacją człowieka i natury, jego psychologią i biologią. Inspiracja przyrodą jest punktem wyjścia dla każdego jej dzieła – niezależnie czy jest on portretem, studium obiektu czy też pejzażem. Serie obrazów układają się w historie i tak można je odczytywać – jako opowieści o życiu i o postrzeganiu.

MICHAŁ GĄTAREK

Michał Gątarek ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa sztalugowego i projektowania malarstwa w przestrzeni miejskiej i architekturze obronił w czerwcu 2010 roku – promotor prof. Aleksander Dymitrowicz. Artysta jest już zapisany na kartach historii „Bielskiej Jesieni”. Szczególnie został doceniony przez jury 42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2015”, gdzie otrzymał II Nagrodę za obrazy „Chłopiec z dobrego domu” i „Pokój dziecięcy”. Michał Gątarek w swoich pracach podejmuję najczęściej problematykę społeczną w sposób zabarwiony kampowym poczuciem humoru. Z jednej strony artysta tworzy wyimaginowane pejzaże oraz opustoszałe wnętrza, które łączy wyczuwalny ślad dawnej obecności człowieka. Z drugiej strony, twórca wykonuje prace przedstawiające astronautów, którzy próbują podbijać bezludne obszary Księżyca i Marsa, wykonując pogrzebowe rytuały.

KATARZYNA KUKUŁA

Katarzyna Kukuła obroniła dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka w 2012 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej dyplom otrzymał Nagrodę Rektorów na ogólnopolskiej wystawie Najlepsze Dyplomy ASP 2012. W 2011 roku artystka zakwalifikowała się także do finału konkursu „Artystyczna Podróż Hestii”. „Maluję esencje kobiecości. Kobiety na moich obrazach to boginie, matki, kochanki. Tworzę prace przesycone erotyzmem, ezoteryką i witalnością.” Wczesna twórczość Katarzyny Kukuły to hedonistyczne wizje utrzymane w żywej kolorystyce i okraszone sprośnym dowcipem; skomplikowane, wielopostaciowe narracje kipiące erotyzmem. Artystka podejmuje w nich temat odkrywania seksualności, potrzeb ciała, poszukiwania nowych doznań, dążenia do erotycznego zaspokojenia.

 

Galeria White Space Auction mieści się w Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56, Warszawa. Oprócz galerii online na www.whitespace.auction prace można oglądać w showroomie galerii od poniedziałku do piątku.

Galeria organizuje cykliczne aukcje sztuki, gdzie można nabyć prace uznanych za okazyjną cenę.

 

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.