szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers

Artysto – aplikuj!

04.07.2017

Aktualności, Magazyn

Zbliżający się okres letni obfituje w ciekawe konkursy artystyczne skierowane zarówno do zawodowych artystów oraz studentów wyższych uczelni artystycznych, jak i twórców nieprofesjonalnych. Spośród wyselekcjonowanej listy najważniejszych, ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeń o dużym prestiżu i gwarantowanych atrakcyjnych nagrodach, malarze, rysownicy, graficy, rzeźbiarze, designerzy czy twórcy sztuki wideo z pewnością wybiorą dla siebie interesujące propozycje.  

ILUSTRARTE 2018

Organizator: EDP Foundation
Termin: 31-08-2017
Dziedzina: ilustracja, rysunek, grafika warsztatowa, grafika cyfrowa
Opłata: brak

Opis: Ilustrarte 2018 to konkurs skierowany do ilustratorów i grafików z całego świata. Każdy z uczestników powinien dokonać rejestracji online na stronie internetowej konkursu, zgłaszając swoje trzy dowolne projekty, które są niepublikowane, bądź opublikowane zostały po 1 stycznia 2015 roku. Zaproponowane prace muszą opierać się na tym samym haśle przewodnim. Dobór tematu, technika wykonania oraz medium leży w gestii artysty. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy euro, natomiast wybrani przez jury twórcy wezmą udział w wystawie pokonkursowej.

Strona konkursu: http://www.ilustrarte.net/EN/ilustrarte2018/ilustrarte18.htm


V BIO-ART CONTEST

Organizator: Medyczne Centrum Badań nad Biokonwergencją (Biocon) Narodowego Uniwersytetu Seulskiego, Seoulin Bioscience, Center of Human-centered Interaction for Coexistence
Termin: 20-08-2017
Dziedzina: fotografia, grafika cyfrowa, wideo-art, sztuka cyfrowa
Opłata: brak

Opis: Celem konkursu jest skłonienie artystów do sięgnięcia po nowe rozwiązania technologiczne w celu wyrażenia swej twórczej wyobraźni na temat „życia wirtualnego”, które stało się ważną częścią naszej rzeczywistości. Wydarzenie skierowane jest do każdego zainteresowanego dziedziną bio-artu – zarówno do indywidualnych artystów, jak i maksymalnie 4-osobowych grup. Konkurs podzielony jest na dwie sekcje – sekcja A poświęcona jest fotografii cyfrowej, mikrofotografii oraz sztuce wideo, natomiast sekcja B dedykowana jest sztuce VR, mówiącej o problematyce życia wirtualnego w kontekście bio-artu. Łączna wartość przyznawanych nagród wynosi 9 tysięcy dolarów.

Strona konkursu: https://bioart.biocon.re.kr/en/virtual-and-reality-virtual-life/


CELESTE PRIZE 2017

Organizator: Celeste
Termin: 18-08-2017
Dziedzina: dowolne medium
Opłata: 50 euro za zgłoszenie pojedynczej pracy, 90 euro za zgłoszenie projektu (do 10 prac), 30 euro za zgłoszenie pojedynczej pracy w kategorii Super-Young

Opis: IX międzynarodowy konkurs Celeste Prize ma za zadanie promować i wspierać twórczość artystów działających na wszystkich polach sztuki wizualnej. W tegorocznej edycji 6 zwycięzców otrzyma nagrodę pieniężną o wartości 23 tysięcy euro. Uczestnicy konkursu zostaną objęci programem wystawienniczym, realizowanym przez Celeste Prize we współpracy z 12 galeriami sztuki, gdzie prezentowanych będzie 50 wybranych prac. Konkurs adresowany jest zarówno do nieprofesjonalnych twórców wizualnych, jak i do artystów-plastyków, którzy ukończyli uczelnie artystyczne, a także do studentów tychże uczelni. Nie obowiązują również limity wiekowe. Nagrody o wartości 4 tysięcy euro przyznawane będą w pięciu kategoriach: Project Prize, Painting & Drawing Prize, Photography & Digital Graphics Prize, Video & Animation Prize oraz Installation, Sculpture & Performance Prize. Zwycięzca w kategorii Super-Young Prize otrzyma nagrodę o wartości 3 tysięcy euro.

Strona konkursu: https://www.celesteprize.com/celesteprize2017/


XIV ZEPTER INTERNATIONAL DESING AWARD ARTZEPT 2017

Organizator: Zepter International
Termin: 30-09-2017
Dziedzina: design
Opłata: brak

Opis: Zepter zaprasza wszystkich kreatorów designu do udziału w XIV edycji konkursu ARTZEPT 2017, którego hasłem przewodnim będą kuchenne gadżety. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie przedmiotów kuchennych zarówno o przeznaczeniu dekoracyjnym, jak i praktycznym. Dla laureata pierwszego miejsca przewidziana jest nagroda w wysokości 10 tysięcy euro. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma produkty firmy Zepter o wartości 4 tysięcy euro, natomiast trzeciego – produkty o wartości 3 tysięcy euro.

Strona konkursu: http://intercompetition.com/index.php/art/ad/14th-zepter-international-design-award-artzept-2017,829


IV TRAGALUZ INTERNATIONAL ILLUSTRATION AWARD

Organizator: Tragaluz Editores
Termin: 15-08-2017
Dziedzina: ilustracja, rysunek, grafika warsztatowa, grafika cyfrowa
Opłata: brak

Opis: W tegorocznej edycji konkursu organizatorzy zachęcają uczestników do stworzenia ilustracji do fragmentu książki, o której zilustrowaniu zawsze marzyli. Wybrany tekst autorstwa zarówno współczesnych, jak i nieżyjących już pisarzy różnych narodowości, może pochodzić z dowolnego gatunku literackiego. Ilustrowany fragment książki nie może przekraczać swoją objętością 1 strony tekstu (lub 2 tysięcy znaków ze spacjami) pisanego w języku angielskim, bądź hiszpańskim. Reprodukcję stworzonej na podstawie wybranego tekstu ilustracji należy przesłać organizatorom za pośrednictwem poczty elektronicznej. Konkurs skierowany jest do ilustratorów z całego świata, którzy ukończyli 18 rok życia. Jury spośród nadesłanych propozycji, wybierze jedną, zwycięską pracę. Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości około 2,4 tysięcy dolarów oraz możliwość zilustrowania jednej z książek, która wydana zostanie przez Tragaluz Editores w 2018 roku.

Strona konkursu: https://www.tragaluzeditores.com/iv-premio-internacional-tragaluz-de-ilustracion/


ANDREU WORLD CONTEST 2017

Organizator: Andreu World
Termin: 23-11-2017
Dziedzina: design
Opłata: brak

Opis: Konkurs skierowany jest zarówno do studentów kierunków związanych z projektowaniem, jak i profesjonalnych designerów w każdym wieku. Zadaniem uczestników będzie stworzenie projektu stołu lub krzesła , który będzie łączył wszystkie właściwości zaakcentowane przez Andreu World w materiałach produktowych, dotyczących użytego surowca, wykorzystanej technologii, estetyki, a także koncepcji produktu. W konkursie przyznane zostaną dwa miejsca. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną o wartości 3 tysięcy euro, natomiast drugiego – 1 tysiąc euro.

Strona konkursu: www.andreuworld.com/contest-17


INTERNATIONAL BIENNIAL POSTER DESIGN TERRAS GAUDA – FRANCISCO MANTECÓN COMPETITION

Organizator: Bodegas Terras Gauda S. A.
Termin: 30-09-2017
Dziedzina: plakat, grafika cyfrowa, grafika warsztatowa, fotografia
Opłata: brak

Opis: Firma Bodegas Terras Gauda S. A., zajmująca się produkcją białych win, zaprasza zarówno zawodowych artystów-plastyków, jak i nieprofesjonalnych twórców wizualnych z całego świata do udziału w międzynarodowym biennale plakatu. Każdy z uczestników ma prawo zgłosić do konkursu najwyżej dwie prace. Ich temat może być dowolny, jednak najlepiej, gdyby stanowił on odniesienie do działalności firmy. Organizatorzy dopuszczają również możliwość użycia przy pracy nad plakatem rozmaitych technik – fotograficznych, cyfrowych, malarskich czy rysunkowych. Dla zdobywcy nagrody Grand Prize przewidziana jest nagroda w wysokości 10 tysięcy euro. Laureaci pierwszego i drugiego honorowego wyróżnienia, a także wyróżnienia specjalnego otrzymają kwotę równą 2 tysiącom euro.

Strona konkursu: http://www.franciscomantecon.com/2017/index.php


THE UNITED NATIONS/RANAN LURIE POLITICAL CARTOON AWARD 2017

Organizator: United Nations, Ranan Lurie
Termin: 15-11-2017
Dziedzina: rysunek
Opłata: brak

Opis: Konkurs skierowany jest do rysowników z całego świata, którzy w swojej twórczości dotykają problematyki politycznej. Nagrody, w wysokości 10 tysięcy dolarów za zdobycie miejsca pierwszego, 5 tysięcy dolarów za miejsce drugie oraz 3 tysiące dolarów za miejsce trzecie, zostaną przyznane pracom, które najlepiej odzwierciedlać będą ducha Stanów Zjednoczonych oraz zasady, którymi kieruje się to państwo. Oprócz tego, jury przy wyborze będzie oceniać również wysokie umiejętności warsztatowe uczestników, trafność analizy wydarzeń politycznych, a także poczucie humoru.

Strona konkursu: www.lurieunaward.com


PASTEL 100 – COROCZNY KONKURS MALARSKI

Organizator: Pastel Journal
Termin: 01-09-2017
Dziedzina: malarstwo pastelowe, rysunek pastelowy
Opłata: W przypadku nadesłania formularzy zgłoszeniowych do 3 sierpnia – 25 dolarów za zgłoszenie jednej pracy; po upływie tego terminu – 30 dolarów za zgłoszenie jednej pracy

Opis: Pastel 100, coroczny konkurs malarski organizowany przez magazyn Pastel Journal, w tym roku odbędzie się po raz 19. Skierowane do artystów ze wszystkich części świata powyżej 16 roku życia wydarzenie gwarantuje sumę nagród o wartości 12 tysięcy dolarów, przy czym laureat głównej nagrody otrzyma 5 tysięcy dolarów. Dodatkowo, jury przewiduje przyznanie po pięć nagród w pięciu głównych kategoriach, wśród których znajduje się: pejzaż i wnętrze, portret, martwa natura i kwiaty, zwierzęta i przyroda, abstrakcja. Twórczość wszystkich wyróżnionych artystów zaprezentowana zostanie w numerze magazynu Pastel Journal wydanym w kwietniu 2018 roku.

Strona konkursu: https://app.wizehive.com/apps/2017PJ100


TOYOTA LOGISTIC DESIGN COMPETITION 2018

Organizator: Toyota Material Handling Europe Design Center
Termin: 22-10-2017
Dziedzina: design
Opłata: brak

Opis: Konkurs został zainicjowany z myślą o wciąż wzrastającej ilości nieekologicznych, szkodliwych dla przyrody opakowań. Dlatego też jego organizatorzy poszukują nowych, oryginalnych, ale i przyjaznych dla środowiska, rozwiązań, które nie tylko wyróżniałyby się ciekawym konceptem wizualnym, ale również nawiązywały do bogatej tradycji firmy. Konkurs jest adresowany do studentów kierunków projektowych uczelni wyższych oraz niedawnych absolwentów (2017) tychże uczelni. Oprócz artystów indywidualnych, dopuszcza się również uczestnictwo maksymalnie trzyosobowych zespołów. Laureat pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną wysokości 5 tysięcy euro, drugiego – 3 tysiące euro, natomiast trzeciego – 2 tysiące euro. Planowane jest także przeprowadzenie głosowania, które wyznaczy zwycięzcę w kategorii People’s Choice (1 tysiąc euro). Ponadto, wszyscy laureaci będą mogli ubiegać się o sześciomiesięczny, płatny staż w Toyota Material Handling Europe Design Center.

Strona konkursu: https://tldc.toyota-forklifts.eu/


TRAVEL PHOTOGRAPHER OF THE YEAR (TPOTY) 2017 AWARD

Organizator: Travel Photographer of the Year
Termin: 25-09-2017
Dziedzina: fotografia
Opłata: Opłata dla uczestników wszystkich kategorii tematycznych oraz kategorii New Talent wynosi 15 funtów, dla uczestników kategorii One Shot i Smart Shot – 8 funtów, dla uczestników kategorii Young TPOTY – brak opłaty

Opis: Organizatorzy 15. edycji fotograficznego konkursu TPOTY zapraszają do udziału w niej pochodzących z całego świata zarówno nieprofesjonalnych pasjonatów fotografii, jak i zawodowych fotografów od 19 roku życia. Uczestnicy mogą przysyłać zestawy zdjęć (portfolio) w kategoriach Celebration of Humanity, Earth & Climate oraz Tales of Adventure, a także pojedyncze prace (One Shot, Smart Shot) w kategoriach Wildlife, Sealife, Food! – Flavours of the World, Primary Colours oraz iTravelled. Sekcja New Talent oraz Young TPOTY otwarta jest natomiast wyłącznie dla młodych artystów, znajdujących się na początku swojej drogi z fotografią. Tegoroczny zwycięzca uhonorowany zostanie kwotą 4 tysięcy funtów, a także innymi, materialnymi nagrodami. Dla laureatów wszystkich kategorii konkursowych przewidziane są nagrody pieniężne.

Strona konkursu: http://www.tpoty.com/awards/how-to-enter


DOBRĄ RZECZ ZAPROJEKTUJ

Organizator: Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”
Termin: 31-07-2017
Dziedzina: design
Opłata: brak

Opis: Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich. Uczestnicy mają za zadanie z materiałów takich, jak drewno, stal, aluminium, sklejka, mdf, hdf, filc lub tkanina zaprojektować produkt dla firmy WellDone®. Najwyżej ocenione zostaną projekty towarów funkcjonalnych, mających zastosowanie w życiu codziennym, prostych technologicznie, biorących pod uwagę praktyczne zastosowanie wykorzystanego materiału, a jednocześnie dowcipnych i nawiązujących estetyką do bieżącej linii marki. Zwycięzca otrzyma 10 tysięcy złotych, a jego projekt zostanie wdrożony do produkcji.

Strona konkursu: www.welldone.co/pl/o-konkursie.html


MAZDA DESIGN 2017/37

Organizator: Republic Sp. z o. o., Mazda Motor Logistics Europe
Termin: 10-09-2017
Dziedzina: design
Opłata: brak

Opis: Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów szkół artystycznych, którzy zakończyli naukę w latach 2014-2017. Tegorocznym konkursowym hasłem jest „Piękno przyszłości”, natomiast tematem zadań konkursowych – przedmioty codziennego użytku (kategoria „Człowiek), wnętrza samochodów (kategoria „Przestrzeń”) oraz znaki graficzne ze świata, który dopiero nadejdzie (kategoria „Znak”). Jury wyłoni zwycięzców w każdej spośród 3 kategorii, którzy otrzymają nagrodę wysokości 10 tysięcy złotych. Dla zdobywcy nagrody Grand Prix przeznaczono natomiast 5 tysięcy złotych.

Strona konkursu: mazdadesign.pl/


OGÓLNOPOLSKI KONKURS MALARSKI „MOJE ZAKOPANE”

Organizator: Zakopiańskie Centrum Kultury – Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego
Termin: 31-07-2017
Dziedzina: malarstwo
Opłata: 70 zł

Opis: W konkursie mogą wziąć udział profesjonalni artyści-plastycy. Tematem zgłaszanych do konkursu prac, wykonanych w dowolnej technice malarskiej, powinno być Zakopane oraz Tatry. Każdy z uczestników może przedstawić maksymalnie 3 obrazy zrealizowane w latach 2014-2017. Nagrodą główną za zajęcie pierwszego miejsca jest kwota 6 tysięcy złotych oraz indywidualna wystawa w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem. Dla zdobywcy drugiego miejsca przewidziana jest nagroda pieniężna wysokości 4 tysięcy złotych, natomiast trzeciego – 2 tysiące złotych. Jury przyzna również 3 wyróżnienia honorowe.

Strona konkursu: http://galeria.zakopane.pl/index.php?p=news&s=172&lang=pl


KONKURS NA MURAL INSPIROWANY TWÓRCZOŚCIĄ STANISŁAWA LEMA

Organizator: Fundacja Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla z siedzibą w Krakowie
Termin: 31-08-2017
Dziedzina: mural, street art
Opłata: brak

Opis: Konkurs, który posiada charakter otwarty, polega na zaprojektowaniu muralu inspirowanego twórczością Stanisława Lema. Zwycięska realizacja przeniesiona zostanie na północną elewację budynku Galerii Krakowskiej w Krakowie. Autor w swoim projekcie powinien uwzględnić takie elementy, jak kontekst historyczny, urbanistyczny oraz społeczny. Nagroda przewidziana dla zwycięzcy wynosi 15 tysięcy złotych.

Strona konkursu: http://skanska.aitnetapp.com/konkurs


KONKURS NA LOGO TRANSPORTU PUBLICZNEGO W WARSZAWIE

Organizator: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie; partner konkursu – Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej
Termin: 17-07-2017
Dziedzina: projektowanie graficzne
Opłata: brak

Opis: Celem konkursu jest zaprojektowanie nowego logo dla systemu komunikacji miejskiej W Warszawie, a co za tym idzie – ujednolicenie symboli graficznych transportu publicznego Miasta Stołecznego. Obecnie w przestrzeni miejskiej funkcjonują bowiem trzy logotypy ZTMu, a także znak promocyjny miasta „Zakochaj się w Warszawie komunikacyjnej”. Konkurs skierowany jest zarówno do indywidualnych artystów oraz studentów kierunków projektowych, jak i spółek zajmujących się projektowaniem graficznym oraz ma charakter dwuetapowy. W pierwszym etapie jury na podstawie zaprezentowanego przez uczestników portfolio wybierze pięciu finalistów. Drugi etap polega natomiast na przygotowaniu przez nich projektów logotypów wraz z księgą znaku, których ocena zdecyduje o wyborze zwycięzcy. Każdy z pięciu finalistów otrzyma 2 tysiące złotych brutto, natomiast dla laureat nagrodzony zostanie kwotą rzędu 70 tysięcy złotych brutto.

Strona konkursu: http://www.stgu.pl/dzieje-sie/konkursy/event-zaprojektuj-logo.html


KONFRONTACJE SZTUKI – WARSZAWA 2018

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Termin: 30-09-2017
Dziedzina: grafika warsztatowa, rysunek, malarstwo, rzeźba
Opłata: uczestnicy zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu zobowiązani są wnieść opłatę równą 100 zł

Opis: Konkurs adresowany jest do profesjonalnych artystów, którzy ukończyli wyższą uczelnię artystyczną. Zgłaszać można prace zrealizowane za pomocą takiego medium, jak grafika (techniki klasyczne na podłożu papierowym), rysunek, malarstwo oraz rzeźba. Temat tegorocznego konkursu odnosi się do hasła: W poszukiwaniu przestrzeni.Uczestnicy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu na podstawie przesłanych zdjęć własnych realizacji. Wybrane obiekty należy natomiast dostarczyć w oryginale. W każdej spośród czterech kategorii przyznane zostaną nagrody pieniężne o wartości, kolejno 6 tysięcy złotych za miejsce pierwsze, 4 tysięcy złotych za miejsce drugie oraz 2 tysięcy złotych za miejsce trzecie.

Strona konkursu: http://konfrontacjesztuki.pl/pl/konkurs


ZŁOTA NITKA 2017

Organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Łódzkie Centrum Wydarzeń
Termin: 31-07-2017
Dziedzina: projektowanie mody, tkanina artystyczna
Opłata: brak

Opis: Adresatami konkursu Złota Nitka, najstarszego i najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu dla młodych projektantów, którego tegorocznym hasłem jest „Awangarda”, są zarówno profesjonalni artyści oraz projektanci, jak i dopiero debiutujący twórcy, związani z uczelniami artystycznymi czy szkołami mody. Możliwość uczestnictwa w konkursie obejmuje osoby od 18 do 30 roku życia. Zainteresowani mogą zgłosić jedną kolekcję ubioru, złożoną z 10-12 sylwetek damskich w rozmiarze 36/38 oraz męskich w rozmiarze 48/50. Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego wraz z dokumentacją zdjęciową oraz opisem kolekcji, jury wyłoni do drugiego etapu konkursu 15 najlepszych kolekcji. Zaprezentowane one zostaną na modelkach i modelach podczas Finałowej Gali Ogólnopolskiego Konkursu „Złota Nitka” 2017. Podczas wydarzenia wybrany zostanie zwycięzca, który otrzyma statuetkę Złota Nitka 2017, nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych, a także „dziką kartę” upoważniającą do udziału w finale International Contest – Łódź Young Fashion Award 2017.

Strona konkursu: http://lodzyoungfashion.com/Main/Artykul/zlota-nitka


NAGRODA FUNDACJI GERY HOUSE

Organizator: Fundacja Grey House Szara Kamienica z siedzibą w Krakowie
Termin: 20-07-2017
Dziedzina: malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, video, instalacja, sztuka cyfrowa, performance
Opłata: brak

Opis: Celem konkursu jest propagowanie nowatorskich działań artystycznych, o których wyjątkowości świadczą zarówno bardzo wysoki poziom realizacji, jak i indywidualny sposób twórczej wypowiedzi, ujęty w rozmaitych mediach, począwszy od malarstwa, grafiki i rzeźby, poprzez fotografię, na instalacji, sztuce wideo czy pracach performatywnych kończąc. W konkursie mogą wziąć udział studenci V roku studiów artystycznych wyższych uczelni oraz ich absolwenci, którzy nie ukończyli 30 lat. Nagrodą przewidzianą dla zwycięzcy jest jednorazowe stypendium wysokości 5 tysięcy złotych, a także indywidualna wystawa zorganizowana w krakowskiej Galerii Szara Kamienica.

Strona konkursu: https://www.aktualnekonkursy.pl/konkursy-plastyczne/ad/nagroda-fundacji-grey-house,7772.html

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.