szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Francuscy policjanci zniszczyli znajdującą się w przestrzeni publicznej Lyonu instalację

14.07.2017

Aktualności, Świat: wydarzenia

Francuscy policjanci zniszczyli znajdującą się w przestrzeni publicznej i liczącą niemal 4 tysiące metrów kwadratowych instalację stworzoną z zasadzonego przez artystę jęczmienia, konopi, a także lnu. Powodem dewastacji obiektu okazał się fakt pomylenia go przez policjantów z uprawą marihuany.

Prace nad obiektem Waiting Area

Skomponowana z roślin praca artystyczna pt. „Waiting Area” została powołana do życia przy okazji pierwszej edycji Biennale Architektury w Lyonie, trwającej od 8 czerwca do 9 lipca bieżącego roku. Dwa tygodnie temu podczas patrolowania dzielnicy La Confluence policjanci spostrzegli w przestrzeni publicznej obiekt stworzony przez Thierry’ego Boutonniera we współpracy z firmą architektoniczną Fabriques Architectures Paysages i postanowili zerwać rosnące w obrębie instalacji rośliny.

Zgodnie z opisem pracy, który znajduje się na stronie internetowej Biennale Architektury, założeniem instalacji Thierry’ego Boutonniera była pobudzić do życia miejsce, które na dany moment pozostawało w uśpieniu, a które w przyszłości podlegać będzie głębokim zmianom. Projekt miał na celu urozmaicenie krajobrazu dzielnicy Lyonu o typowo przemysłowym charakterze poprzez umieszczenie w jego obrębie swoistego ogrodu. Pomimo zniszczenia dzieła, obszar, na którym znajdowała się instalacja aż do momentu zakończenia biennale służył jako miejsce festiwalowe.

fot. (góra) Thierry Boutonnier, Waiting Area, 2017, źródło: Biennale Architektury w Lyonie

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.