szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Allegro 1

Francuscy policjanci zniszczyli znajdującą się w przestrzeni publicznej Lyonu instalację

14.07.2017

Aktualności, Świat: wydarzenia

Francuscy policjanci zniszczyli znajdującą się w przestrzeni publicznej i liczącą niemal 4 tysiące metrów kwadratowych instalację stworzoną z zasadzonego przez artystę jęczmienia, konopi, a także lnu. Powodem dewastacji obiektu okazał się fakt pomylenia go przez policjantów z uprawą marihuany.

Prace nad obiektem Waiting Area

Skomponowana z roślin praca artystyczna pt. „Waiting Area” została powołana do życia przy okazji pierwszej edycji Biennale Architektury w Lyonie, trwającej od 8 czerwca do 9 lipca bieżącego roku. Dwa tygodnie temu podczas patrolowania dzielnicy La Confluence policjanci spostrzegli w przestrzeni publicznej obiekt stworzony przez Thierry’ego Boutonniera we współpracy z firmą architektoniczną Fabriques Architectures Paysages i postanowili zerwać rosnące w obrębie instalacji rośliny.

Zgodnie z opisem pracy, który znajduje się na stronie internetowej Biennale Architektury, założeniem instalacji Thierry’ego Boutonniera była pobudzić do życia miejsce, które na dany moment pozostawało w uśpieniu, a które w przyszłości podlegać będzie głębokim zmianom. Projekt miał na celu urozmaicenie krajobrazu dzielnicy Lyonu o typowo przemysłowym charakterze poprzez umieszczenie w jego obrębie swoistego ogrodu. Pomimo zniszczenia dzieła, obszar, na którym znajdowała się instalacja aż do momentu zakończenia biennale służył jako miejsce festiwalowe.

fot. (góra) Thierry Boutonnier, Waiting Area, 2017, źródło: Biennale Architektury w Lyonie

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: