szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Kacper Kowalski z indywidualną wystawą w Szwecji

25.08.2017

Aktualności, Świat: wydarzenia

Od 2 września bieżącego roku na odbywającej się w ramach Landskrona Foto Festival w Szwecji indywidualnej wystawie twórczości Kacpra Kowalskiego w galerii Pumphuset prezentowana będzie zimowa, wykonana z paralotni seria zdjęć polskiego artysty, który w ubiegłym roku został laureatem przeglądu portfolio tej fotograficznej imprezy.

Zorganizowana w ramach, odbywającego się od 8 do 17 września Landskrona Foto Festival, wystawa polskiego fotografa, Kacpra Kowalskiego, będzie okazją do zapoznania się z nową serią dzieł pt. „OVER”, obejmującą zbiór lotniczych, zimowych zdjęć, wykonanych przez autora z paralotni i wiatrakowca na terenie Polski. Ekspozycja najnowszych realizacji twórcy zaaranżowana zostanie w galerii  Pumphuset w Landskronie. Pokazowi będzie towarzyszyć książka artystyczna pt. „OVER”.

Celem wydarzenia Landskrona Foto Festival, które w tym roku odbędzie się po raz piąty, jest popularyzacja sztuki zarówno lokalnych, zdobywających coraz większą popularność twórców, jak i fotografów z całego świata, niemających wcześniej okazji prezentować swoich dzieł w Szwecji. W ramach imprezy planowanych jest wiele ekspozycji, które zaaranżowane zostaną w galeriach miejskich czy w kościele Zofii Albertyny. Obok Kacpra Kowalskiego, podczas festiwalu swoje dzieła wystawiać będzie na przykład amerykański artysta, Caleb Charland.

Tegoroczna edycja imprezy dedykowana jest zmianom klimatycznym, które przestały stanowić wyłącznie temat naukowy i zyskały znacznie polityczne, społeczne oraz ekonomiczne. Dlatego też festiwal podejmie próbę zbadania, w jaki sposób problem ten poruszany jest w fotografii. Kacper Kowalski przy okazji swojego udziału w dyskusji na temat roli sztuk wizualnych w debacie o zmianach klimatycznych, opowie o autorskich projektach pt. „Efekty Uboczne” oraz „OVER”.

Landskrona Foto Festival nie będzie jednak jedyną okazją w najbliższych miesiącach do podziwiania dzieł polskiego fotografa za granicą. Jego prace prezentowane będą także w galerii In The Gallery w Kopenhadze, a także w przestrzeniach wystawienniczych w Paryżu, Zurychu i na Islandii.

Wystawa Kacpra Kowalskiego w galerii  Pumphuset w Landskronie potrwa do 21 października bieżącego roku.

fot. (góra) Kacper Kowalski, z serii „Efekty Uboczne”, źródło: materiały prasowe organizatora

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.