szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Znamy wynik konkursu internautów 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017

22.09.2017

Aktualności, Polska: wydarzenia

Rozstrzygnięto konkurs internautów na najciekawszego artystę 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień organizowanego corocznie przez Galerię Bielską BWA w Bielsko-Białej. Największą liczbę głosów uzyskała Katarzyna Krauze-Romejko. 

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego ideą jest popularyzowanie sztuki tworzonej zarówno przez absolwentów uczelni plastycznych, jak i amatorów posiadających dorobek artystyczny. Ponieważ opiera się ono na sztuce współczesnej, prace prezentowane są online na stronie internetowej dedykowanej inicjatywie.

Tym razem największą liczbę głosów uzyskała Katarzyna Krauze-Romejko. Zwyciężczyni jest lekarzem rodzinnym z zamiłowaniem do sztuki. Od 20 lat eksploruje przestrzenie malarstwa inspirowane falistymi liniami, bogatą abstrakcyjną ornamentyką i pastelowymi kolorami secesji. W swoich poszukiwaniach przemierza surrealistyczne krajobrazy, lokując w nich baśniowe historie i oniryczne wizje. Panująca w jej dziełach beztroska dotyczy nie tylko fauny, ale i flory. Natura zdaje się w nich być nieodgadnionym mikrokosmosem. Wśród niej umieszcza ona przepełnione światłem i barwami miasteczka zamieszkane przez równie czarodziejskie postaci. Wpatrując się w obrazy Katarzyny Krauze-Romejko możemy poczuć się tak, jakby czytano nam bajkę na dobranoc. Możemy oderwać się od zindustrializowanej rzeczywistości i uwierzyć, że istnieje też świat ciepły i przyjazny, pozbawiony demonów codziennej szarości.

Drugim konkursem online w ramach Biennale jest „Moje Grand Prix Bielskiej Jesieni 2017”. Głosy zbierane będą do 1 października br. w formie krótkich recenzji obrazów zgłoszonych do tegorocznej edycji. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie organizatora.

I. S.

fot. (góra) Katarzyna Krauze-Romejko, Radość życia (fragment), 2016,  źródło: materiały prasowe organizatora

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.