szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE NOWA EDYCJA JESIEŃ

Wystawa „Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy” – fotorelacja z wernisażu

26.09.2017

Aktualności, Polska: wydarzenia

21 września we wnętrzach Galerii Dworcowej i Sali Sesyjnej odbył się wernisaż wystawy „Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy”.

Oficjalne otwarcie rozpoczęło się przemowami dyrektora Galerii Miejskiej we Wrocławiu – Mirosława Jasińskiego i kuratorek Ewy Sułek (Warszawa), Alisy Lozhkiny (Kijów) oraz współkuratorki Małgorzaty Micuły (Galeria Miejska we Wrocławiu). Podczas oficjalnej części wydarzenia głos zabrali również przedstawicielka Fundacji ZENKO i przedstawiciel Honorowego Konsulatu Ukrainy.
Goście wernisażu mieli okazję zobaczyć ekspozycję prezentującą polską i ukraińską sztukę współczesną, która skupia się wokół szeroko rozumianego pojęcia jakim jest praca. Uzupełnieniem otwarcia wystawy był koncert polsko-ukraińskiej grupy instrumentalistów „The Cuban Latin Jazz” i poczęstunek składający się z tradycyjnych przysmaków kuchni polskiej i ukraińskiej.

Ekspozycja „Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy” jest otwarta dla zwiedzających codziennie od godziny 11:00 do 19:00 w murach Galerii Dworcowej (Dworzec Główny, 2 piętro) i potrwa do 31 października. Wstęp bezpłatny.

Fot. Agata Piątkowska na zlecenie Galerii Miejskiej we Wrocławiu.

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.