szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Jesień na londyńskich targach sztuki

05.10.2017

Aktualności, Świat: wydarzenia

Nawet w Londynie jesień nie musi upływać tylko pod znakiem niesprzyjającej pogody. W razie spadku nastroju można wybrać się na jedne z rozpoczynających się już dziś targów sztuki. Do wyboru mamy: Frieze London, Frieze Masters oraz 1:54 Fair.

Październik w stolicy Wielkiej Brytanii obfituje w wydarzenia kulturalne. Już od prawie 15 lat rokrocznie odbywają się Frieze London Art Fair organizowane przez Frieze Magazine. Specjalizujące się w sztuce współczesnej targi dają możliwość spotkania się z najważniejszymi aktualnie działającymi artystami. W trakcie tegorocznej edycji planowane jest otwarcie ekspozycji radykalnej kobiecej sztuki Sex Work, biorącej swój początek w latach 60. XX wieku. Poza tym zwyczajowo można spodziewać się bogatej oferty Frieze Talks, czyli wykładów i dyskusji dotyczących problemów sztuki współczesnej, performansów i propozycji sztuki partycypacyjnej. W tym roku na zwiedzających będzie czekać aż 160 stoisk, na których zaprezentują się galerie z całego świata. Pośród nich znajdzie się również polski akcent – warszawska galeria Lokal_30 prowadzona przez Agnieszkę Rayzacher.

Kolejną imprezą są Frieze Masters – trwające równolegle do Frieze London i organizowane pod szyldem tego samego organizatora targi sztuki dawnej. Każdy pasjonat historii sztuki znajdzie tu coś dla siebie. Podczas wystaw będzie można zaobserwować przekrój 6 tysięcy lat twórczości artystycznej. To wszystko przygotowała pokaźna grupa 130 galerii. Spacerując po tej osi czasu, zwiedzający obejrzą egipskie artefakty, średniowieczne rzeźby, obrazy wielkich mistrzów i prace ikon awangardy. Nie zabraknie też dyskusji oraz indywidualnych wystaw najbardziej znanych artystów XX wieku.

Trzecim powiązanym wydarzeniem są targi współczesnej sztuki afrykańskiej 1:54 Contemporary African Art Fair. Organizowane od 2013 roku wydarzenie ma na celu promocję aktualnych artystów Afryki na arenie międzynarodowej. Również w tym roku na targach pojawi się ponad 130 twórców, aby wspierać pierwotny rynek sztuki swojego kontynentu. Odbędą się też liczne projekcje filmowe, dyskusje, spotkania z artystami.

Na londyńskie targi sztuki powinni wybrać się nie tylko miłośnicy twórczości wizualnej, ale również wszyscy spragnieni żywych kolorów i barwnych postaci, które pozwolą przełamać angielską szarość. Trzy wymienione imprezy będą odbywać się równolegle w dniach  od 5 do 8 października.

I. S.

fot. (góra) Frieze Sculpture 2017, źródło: materiały prasowe organizatora

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.